Starší dorostenky bodovaly na domácí půdě s Pískem 31:28 (7.4.2019)

V neděli nastoupily starší dorostenky v oslabené sestavě proti Písku. Zápas odehrály 3 hráčky ročníku 2000, 3 hráčky ročníku 2001 a zbylé hráčky byly mladší dorostenky 2002-2003, které již měly za sebou zápas proti HC Hájům Praha.

Úvod zápasu vyšel na jedničku. Velmi dobrá obrana zaskočila soupeře, kterému se nedařilo prosadit. Nám zas vycházelo vše, co jsme sehrály a díky tomu v 9. minutě vedly 8:2. Šesti brankový rozdíl jsme držely až do konce prvního poločasu a vedly tak 18:11.

Začátek druhého poločasu jsme pokračovaly v dobré obraně a začalo  přetahování o každou branku. Ve 30. minutě jsme dokonce vedly o 8 branek. Pak, ale přišla smolná 10minutovka, kdy jsme vytvořily pár technických chyb, neproměnily své šance a dovolily soupeři dotáhnout na remízový stav 26:26. 54. minutě se Písek dokonce ujal vedení 26:27. My jsme si po oddechovém čase řekly, kde chybujeme, a že je třeba najít síly do posledních šestiminutovky, zabrat a koncentrovat se v obraně a zpřesnit zakončení. První branku vstřelila Kepi po vybojované sedmičce od Sáry. V zápětí jsme ale inkasovaly z křídla. To ale již bylo vše, co jsme soupeřkám dovolily. Pak vzala osud zápasu do svýc rukou Kopr a čtyřmi brankami v řadě v posledních několika minutách rozhodla o našem vítězství 31:28.

Celkově jako po každém zápase mohu holky jen pochválit za bojovnost a snahu uhrát co nejlepší výsledek. Většina z nich měla za víkend již odehraný jiný důležitý zápas. O to cennější je zisk bodů na domácí půdě. Na výhře měly podíl všechny hráčky a všechny zaslouží pochvalu!

Kepková 4, Šmrhová 2, Voráčková 3, Drozdová 6, Lásková 3, Bernhardová 1, Tomanová 9, Kliková 1, Kantnerová 2, Vodáková, Rittichová, Pitulová

Chytaly: Malá 45%, Šlehoferová 28%