Žákovská liga, 5. kolo (Mělník 6. 4. 2019)


Žákovská liga, 5. kolo (Mělník 6. 4. 2019)

Již páté kolo Žákovské ligy zavedlo hráčky DHC Plzeň do Mělníka.

Prnví utkání nás čekal soupeř z Litovle. Opět se ukázalo, že tato utkání nám nesvědčí. Obrana na půl plynu a lajdácké zakončení v útoku vedly k poločasovému skóre 10 : 6 v náš prospěch. Druhý poločas nebyl o moc lepší. Dařilo se zejména Naty Hofírkové (5 branek) a Vali Toušové (5 branek). Vyhrály jsme 23 : 13.

Druhé utkání nastoupil úplně jiný tým. Bojovaly jsme v útoku i obraně a v závěru první půle jsme odskočily na tříbrankový rozdíl. Na straně Ústí střelecky dominovaly střelkyně z dálky. U nás vynikala Julča Dubská (10 branek). Opět jí zdatně podporovala Vali (6 gólů) a tentokrát i Beny (4 branky). Vyhrály jsme zaslouženě 28 : 23.

Ke třetímu utkání proti Žirovnici přistoupila děvčata velmi nezodopovědně (nejen při rozcvičení, ale i během prvních minut na hřišti). Již během prvního poločasu si Žirovnice vypracovala šestibrankový náskok, který udržovala až do konce. Nedůsledná obrana, školácké chyby a nepřesné zakončování - to vše se podepsalo pod naší zaslouženou prohrou 14 : 20.

Poslední utkání proti Mělníku jsme sice zvádli dovést k vítěznému konci, ale příliš pohledných akcí jsme nepředvedyi a opět jsme dostávaly zbytečné branky. Vyhráli jsme 24 : 16.

Celkově:

Opět jsme dostáli naší pověsti. Kohokoli porazíme a s kýmkoli jsme schopni prohrát (nebo se alespoň trápit). Pozitivní je, že do hry se aktivně zapojují všechny hráčky a všechny střílí branky.

Hrály:

Konderová 4, Nová 4, Toušová 18, Měchurová 1, Dubská 18, Krausová 6, Benešová 6, Hofírková 8, Perglová 4, Kepková 3, Aichingerová 2

Chytaly Šindelářová, Hynková

2019-04-06 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže