Žákovská liga, 5. kolo (Mělník 6. 4. 2019)

Již páté kolo Žákovské ligy zavedlo hráčky DHC Plzeň do Mělníka.

Prnví utkání nás čekal soupeř z Litovle. Opět se ukázalo, že tato utkání nám nesvědčí. Obrana na půl plynu a lajdácké zakončení v útoku vedly k poločasovému skóre 10 : 6 v náš prospěch. Druhý poločas nebyl o moc lepší. Dařilo se zejména Naty Hofírkové (5 branek) a Vali Toušové (5 branek). Vyhrály jsme 23 : 13.

Druhé utkání nastoupil úplně jiný tým. Bojovaly jsme v útoku i obraně a v závěru první půle jsme odskočily na tříbrankový rozdíl. Na straně Ústí střelecky dominovaly střelkyně z dálky. U nás vynikala Julča Dubská (10 branek). Opět jí zdatně podporovala Vali (6 gólů) a tentokrát i Beny (4 branky). Vyhrály jsme zaslouženě 28 : 23.

Ke třetímu utkání proti Žirovnici přistoupila děvčata velmi nezodopovědně (nejen při rozcvičení, ale i během prvních minut na hřišti). Již během prvního poločasu si Žirovnice vypracovala šestibrankový náskok, který udržovala až do konce. Nedůsledná obrana, školácké chyby a nepřesné zakončování - to vše se podepsalo pod naší zaslouženou prohrou 14 : 20.

Poslední utkání proti Mělníku jsme sice zvádli dovést k vítěznému konci, ale příliš pohledných akcí jsme nepředvedyi a opět jsme dostávaly zbytečné branky. Vyhráli jsme 24 : 16.

Celkově:

Opět jsme dostáli naší pověsti. Kohokoli porazíme a s kýmkoli jsme schopni prohrát (nebo se alespoň trápit). Pozitivní je, že do hry se aktivně zapojují všechny hráčky a všechny střílí branky.

Konderová 4, Nová 4, Toušová 18, Měchurová 1, Dubská 18, Krausová 6, Benešová 6, Hofírková 8, Perglová 4, Kepková 3, Aichingerová 2