Hráčky i trenérky DHC Plzeň opět mezi nejúspěšnějšími sportovci


Hráčky i trenérky DHC Plzeň opět mezi nejúspěšnějšími sportovci

V uplynulých dnech proběhlo vyhlášení hned několik anket, které se zaměřily na úspěchy sportovců a jejich trenérů

Sportovec Města Plzně

V obřadní síni plzeňské radnice byla 21. 3. 2019 odtajněna jména nejlepších plzeňských sportovců roku 2018 v kategoriích žactva a dorostu.

V anketě Sportovec Plzně 2018 byly mezi žákovskými kolektivy oceněny i starší žačky DHC Plzeň, vítězky Žákovské ligy 2017/18 a držitelky titulu mistryně republiky.

V anketě Trenér roku mládeže se do trojice nejlepších dostala i Věra Jordanovová.

Trenérka roku 2018

Komise rovných příležitostí při Českém olympijském výboru oceňuje každoročně ženy, které se věnují výchově malých sportovců. Za dlouhodobé úspěchy se svým týmem, jejižch vrcholem byl v loňské sezóně postup družstva žen do nejvyšší soutěže, mezinárodní MOL ligy, převzala ocenění Jana Bureš Galušková.

Nejúspěšnější sportovec Plzně a Plzeňského kraje

Výsledky ankety nejúspěšnější sportovec Plzně a Plzeňského kraje byly vyhlášeny v rámci slavnostního večera 4. 4. 2019 v Měšťanské besedě. Prestižního ocenění hned v několika anketách se dostalo nejen týmům, ale i jednotlivcům.

V kategorii Junioři - jednotlivci byla oceněna Anička Šmrhová. V loňské sezóně působila nejen v týmu dorostenek (3. místo v nejvyšší soutěži), ale byla i členkou týmu žen, který vybojoval postup do mezinárodní MOL ligy. Kromě účasti na akcích s reprezentačním výběrem dorostenek ČR získala také zlatou medaili za vítězství v prezidentském poháru v národní házené s družstvem dorostenek v barvách TJ Újezd Plzeň.

V anketě Junioři - kolektivy - zvítězily starší dorostenky DHC Plzeň. Ty v loňské sezóně nejen vybojovaly bronzovou medaili v 1. lize, ale dokázaly přivézt medaile i z několika mezinárodních turnajů: 1. místo Junior Cup Otrkovice, 3. místo Sauerland Cup Menden, 3. místo Prague Handball Cup. Ve Final Four dorostenk obsadily 2. místo

V kategorii Ženy - jednotlivci - získala ocenění Veronika Mudrová. Vynikající hráčka družstva žen DHC Plzeň byla jednou z hlavních strůjkyní loňkého postupu družstva žen z 1. ligy do nejvyšší soutěže. V současné době patří k oporám týmu žen a je nejlepší střelkyní družstva.

V kategorii Ženy - kolektivy se dostalo ocenění družstvu žen DHC Plzeň. Družstvo vzniklo před sezónou 2017/18 - do DHC Plzeň přestoupilo sedm žen z HK Slavia VŠ Plzeň. Ty byly doplněny šikovnými staršími dorostenkami a společně v sezóně 2017/18 startovaly  poprvé v nejvyšší české soutěži – 1. lize. Po rozpačitých podzimních výkonech na jaře zabodovaly a vybojovaly postup do nejvyšší soutěže. Od září 2018 startují v mezinárodní MOL lize, ve které se potkávají s těmi nejlepšími týmy. Zde jsou výkony DHC Plzeň zatím velkým překvapením pro všechny – tým dokázal v 19ti utkáních nasbírat již 14 bodů a v domácím prostředí zaskočit i několik favoritů (Prešov, Zlín, Olomouc).

2019-04-05 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže