1. liga mladších dorostenek (Jiskra Otrokovice - DHC Plzeň 10. 3. 2019)


1. liga mladších dorostenek (Jiskra Otrokovice - DHC Plzeň 10. 3. 2019)

V neděli se v ranních hodinách mladší dorostenky vydaly na další utkání na půdu Otrokovic. Opět jsme odjížděly v malém počtu hráček. Stále několik hráček je zraněno. Musím podotknout ač poslední zápasy odehráváme v menším složení, tak holkám to spíše pomáhá. Evidentně si už konečně uvědomují, že musí začít u sebe a ne se spoléhat, že to za ně odehraje někdo jiný.

Do zápasu jsme nastoupily velmi dobře, díky dobré obraně, rychlého přechodu, výborně chytající Malině a i kupodivu kombinační hře, jsme již ve dvanácté minutě vedly 7:2. Poté jsme trošku více polevily a do konce prvního poločasu daly jen tři góly. Začaly se kupit technické chyby a nepřesná střelba. Místo toho abychom si náskok navýšily , tak jsme soupeři dovolily aby náskok snížil. Do šaten se odcházelo za stavu 7:10.

Do druhou půli jsme začaly stejně jako jsme skončily první. Když se soupeři podařilo vyrovnat na 15:15, holky se konečně probudily a začaly plnit povely z lavičky. Postupně jsme si zase vypracovaly malý náskok. Holkám bych chtěla poděkovat hlavně za posledních deset minut, kdy si opravdu sáhly na dno a nechaly na hřišti zbytek svých sil.. Vyhrály jsme 21 : 17 a vybojovaly tak další cenné body.

Střelecky se dařilo Lucii Drozdové 8 branek. Ta už druhý zápas předvádí  jak v obraně tak i v útočné fázi výkony, na které jsme u ní byly zvyklé. Další, koho bych chtěla pochválit, je Valentýna Toušová (ročník 2004). Nejenže dala svě branky, ale odvedla i výbornou práci v obraně. Pochvala patří i Míše Kondrové a Adrianě Šindelářové. Všechny tři odehrály v sobotu velmi těžký turnaj Žákovské ligy a v neděli místo odpočinku zvolily náročný a dlouhý výlet na Moravu. Odměnou jim jistě je nejen dobrý výsledek, ale i dobrý pocit z vlastních výkonů a zejména řada zkušnosti, která se určitě bude v příštích zápasech hodit.

Sestava a branky:

Malá , Šindelářová

Drozdová 8, Kantnerová 4, Konderová, Toušová 2, Šimáčková, Tomanová 3, Lásková 4, Rittichová.

Fotky zde.

2019-03-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže