Starší dorostenky vezou první letošní body z Otrokovic (10. 3. 2019)

Starší dorostenky letos poprvé bodovaly, a to na horké moravské půdě v Otrokovicích (27 : 24).

Vstup do utkání se nám vydařil, výborně fungovala obrana a dařilo se zakládat rychlé útoky (v 6. minutě jsme vedly 4 : 2). S přibývajícím časem jsme vyvíjely stále větší tlak na soupeře - střelecky se dařilo Lucce Drozdové (po celý zápas držela střelecký prapor nad hlavou a družstvo táhla). V prvním poločase také zavřela branku Malina. Na každé naše dva góly odpověděly Otrokovice jedním. O poločase svítilo na tabuli příznivé skóre pro nás 15 : 9.

Ve druhé půli jsme prvních deset minut udržovaly stejný rozdíl na ukazateli. V 10. minutě jsme polevily v koncentraci a oni dvěma sériemi čtyř branek během dalších deseti minut stáhly náš náskok na jednogólový rozdíl. Ještě ve 25. minutě byl stav nerozhodný. Poslední pětiminutovka byla v naší režii. Během dvou minut jsme odskočily o tři branky a závěr jsme si pohlídaly.

Vyhrály jsme 27 : 24.

Po celé utkání táhla družstvo Kopr (Lucka Drozdová), k ní se přidaly Pája Kepková a Maky Fousková. V závěru dala dva důležité góly Anička Šmrhová. Střelecky přispěly i Terka Poslední, Sára Kantnerová, Lucka Kovářová, Pája Lásková, Kája Kliková. Jako vždy jsme se mohly vzpomenout na výborné obránkyně Báru Noskovou, Kačku Šimáčkovou a Páju Láskovou.

Poslední 1, Kepková 5, Šmrhová 3, Kantnerová 2, Kovářová 1, Drozdová 9, Lásková 2, Fousková 3, Kliková 1, Šimáčková, Nosková. Vodáková

Chytaly: Šlehoferová, Malá (31 %).