Žákovská liga 4. kolo (DHC Plzeň 9. 3. 2019)

Čtvrté kolo žákovské ligy pořádalo DHC Plzeň v domácím prostředí a kromě Astry Praha přijely samé moravské týmy.

První zápas odehrálo DHC Plzeň proti Kunovicím. Naše děvčata neproměnila hned v úvodu čtyři vyložené šance, a tak místo co bychom vedly 4 :0, svítilo na ukazateli 1 : 2 pro Kunovice. Pak jsme ale zpřesnily střelbu a zlepšily obranu.Do poločasu jsme odskočily na 11 : 3 pro nás. V druhém poločaase jsme náskok ještě nalinko navýšili a zvítězily 21 : 9.

Výborné utkání jsme odehrály proti Zlínu. Ten před začátkem tohoto turnaje prohrál pouze jednou se suverénně vedoucími Strakonicemi a remizoval se Žirovnicí. My jsme ale nastoupily koncentrovaně a zaslouženě vedly. V brance se dařilo Áje, v útoku hlavně Vali. Do poločasu Zlín otočil a vedl 6 : 5. My jsme ale v druhém poločase nejprve dotáhly, a pak odskočily na rozdíl dvou branek. Přestože jsme zahodily tři sedmičky a v závěru předvedly několik zběsilých nepřesností, dokázaly jsme vyhrát 12 : 10. Pochvalu zaslouží taky Majda Komárková - té se sice úplně střelecky nedařilo (několik pokusů skončilo na tyči), ale dokázala uvolňovat ostatní a několik míčů získat.

Bohužel po povedeném utkání opět přišla nekoncentrace v dalším zápase. Tentokrát jsme nastoupily proti s chutí hrající a bojující Olomouci. Ta měla více ze hry a vedla ještě v 9. minutě druhého poločasu. My jsm ale udržely chlabdnou hlavu a otočily na 17:14. Pak se nám ale díky chybičkám v obraně soupeřky opět přiblížily. My jsme za stavu 17:16 zahodily 15 vteřin před koncem jasnou gólovou šanci a z následujícího útoku dostaly branku. Závěrečný pokus na remízovém výsledku nic nezměnil. 17 : 17.

Poslední utkání proti Astře už jsme se zase dokázaly soustředit a od začátku jsme kontrolovaly hru. Přestože před koncem poločasu Astra šňůrou čtyř branek dotáhla na dvoubrankový rozdíl, my jsme zase přidaly plyn a šňůrou osmi branek v řadě zápas rozhodly. Pochvalu zaslouží obě posily z mladších žaček Laura i Nelča.

Celkově škoda ztraceného bodu s Olomoucí. A také toho, že se opět nesešli téměř žádní fanoušci. Vždyť holky předvedly moc pěkné výkony a oproti podzimním zápasům je vidět pokrok. Výborně opět zachytala Ája 60 % úspěšnost. Za zmínku stojí také velmi dobré výkony Vážky a Viky Perglové.

Aichingerová, Benešová 3, Dubská 20, Hofírková 1, Kepková 1, Komárková 7, Konderová 1, Krausová 5, Měchurová, Nová 6, Perglová 5, Toušová 18, Vopatová 8.

Chytaly Langerová a Šindelářová (obě 60 %).