Mladší dorostenky uhájily dva body na domácí půdě ( 3.3.2019 DHC Plzeň – Sokol Kobylisy II 29:26 )

V neděli se mladší dorostenky utkaly s hráčkami Sokol Kobylisy.

V prvním podzimním vzájemném zápase se dařilo lépe hráčkám Kobylis, a tak měly holky co vracet. Sestava byla hodně složena ze starších žaček, jelikož některé hráčky mladší dorostenky byly zraněné, nebo jiné si stále ještě užívaly jarních prázdnin. Všechny dorostenky již měly za sebou jeden zápas, a to za starší dorostenky. Únava byla na holkách znát.

Ale i přesto jsme do zápasu nastoupily zodpovědně a v osmé minutě prvního poločasu jsme vedly 7:2. Dařil se přechod do rychlého útoku a i obrana fungovala tak, jak bych si přála. Jak lusknutí prstem jsme ale z ničeho nic začaly dělat technické chyby , již se nám nedařila střelba a soupeř začal dotahovat. Do šaten jsme odcházely za stavu 16:15.

Na začátku druhého poločasu jsme odskočily na rozdíl aspoň dvou až tří gólu a udržovaly jsme výsledek až do konce utkání. Soupeř nám rozhodně ale dva body nedal zadarmo a byl to boj až do konce.

Nejlépe se střelecky vedlo Tomy (7 branek), vynikající výkon v útoku předvedla Kopr, která konečně byla tou střeleckou spojkou, kterou bychom si přály. Konečně se jí podařilo prodat při pře všechno, co předvádí na tréninku. Ve střelbě si začala více věřit a doufáme, že to vydrží!

Dalším pilířem nejen v obraně, ale v důležitých chvílích i v útoku byla Pája. Bojovností, nasazením a rychlostí měla i ona výrazný podíl na konečném dobrém výsledku.

Výbornou práci v obraně odvedly také Ritti  a Šíma. Hlavně co se týče druhého poločasu, holky nepolevily a sáhly si až na dno sil. Když už někdo prošel obranou, zachránila všechno Malina a ve velmi důležitých momentech holky podržela (a kromě trháků chytila i několik sedmimetrových hodů).

Další poděkování patří Áje (Adriana Šindelářová) - ač její hráčské úkoly jsou obvykle především v brance, tak dnes přispěla dvěma góly,  několika vybojovanými míči a skvělou obranou k zisku dvou bodů.

Další zápas nás čeká příští neděli na půdě Otrokovic.