Mladší dorostenky vstoupily do jarní části vítězně (DHC Plzeň - J. Hradec - 24.2.2019)

Mladší dorostenky vyhrály proti Jindřihovo Hradci 30:23 a získaly tak své první dva body v jarní části sezóny.

Hned od začátku zápasu, bylo na hřišti znát, který tým si půjde tvrdě za vítězstvím. První desetiminutovka byla v naší režii. Dobrou obranou jsme soupeři nedovolily téměř nic a rychlými útoky trestaly soupeřovy chyby a vedly 6:2. V další půli prvního poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, my jsme náskok pozvolna navyšovaly,  i když  nejlepší hráčka Jindřichova Hradce Kristýna Coufalová se snažila výsledek korigovat (celkem 12 branek za zápas). Nepříjemností na konci prvního poločasu bylo zranění dobře bránicí Lucky Drozdové, která po srážce se soupeřkou musela do nemocnice a "přivezla" si 4 stehy nad okem. V poločase tak svítilo na ukazateli příznivé skóre pro domácí 14:8.

Do druhého poločasu jsme do toho vlétly se stejným elánem a bojovností a odskočily ještě o tři branky. Pak už byla hra více méně vyrovnaná a my si udržovaly příznivý výsledek. Až na konci soupeř výsledek trochu zkorigoval.

V průběhu zápasu dostaly na hřišti prostor naše starší žačky: bojovný výkon v poli předvdla Ája Šindelářová (která obvykle střeží branku), krásné uvolnění předvedla i Míša Konderová a gól si připsala Klára Kepková. Těmto holkám děkujeme za pomoc - některé hráčky mladšího dorostu se nemohly zúčastnit kvůli zranění či nemoci, některé bohužel daly přednost zimním radovánkám.

Všechny hráčky zaslouží velkou pochvalu, jak za obranu, tak  za proměňování a nasazení.

Drozdová, Kantnerová 6, Kepková 1, Konderová, Krečová, Lásková 7, Rittichová 3, Tomanová 5, Voráčková 8, Šindelářová

Chytala: Malá 50%