Na 3. turnaj v tomto roce zavítaly minižačky do ZLATÉ Žirovnice ( 8.2. – 10.2.2019)

V pátek 8.2.2019 jsme vyrazili vláčkem do námi velmi oblíbené Žirovnice.

Po příjezdu nás čekal od sedmi hodin zápas s Velkou nad Veličkou. Soupeř pro nás byl velkou neznámou. Úvod zápasu jsme vzaly do svých rukou a v sedmé minutě vedly 3:1. Pak se soupeř na chvíli vzchopil a stáhl naše vedení na remízu 4:4. V závěru první půle se nám podařilo vstřelit 2 branky a odskočit na poločasové vedení 6:4. Na začátku druhého poločasu jsme přidaly a odskočily o 4 branky. To se nám již do konce zápasu podařilo udržet a utkání jsme dovedly do vítězného konce 10:6. Tento zápas byl hodně nervózní z obou stran, a jak se nakonec ukázalo na konci turnaje, bylo dobře, že jsme v tomto utkání zvítězily. Tento tým na turnaji skončil na 2. místě.

V sobotu ráno jsme nastoupily proti již tradičnímu soupeři - týmu z Milevska. Úvod zápasu se nám vydařil a ujaly jsme se vedení, které jsme postupně navyšovaly až na poločasový výsledek 6:3. Na začátku druhého poločasu jsme zaváhaly a dostaly 2 laciné branky. Soupeř se nadechl a zápas otočil ve svůj prospěch a minutu před koncem utkání vedl 9:8.  My jsme se však nedaly. V útoku to na sebe vzala Barča Hanzlíková a vybojovala sedmimetrový hod, který proměnila, a my tak v utkání alespoň remizovali 9:9.

Ve druhém sobotním zápase nás čekal Jindřichův Hradec. S tímto soupeřem jsme se setkaly na turnaji v Písku a dobře jsme věděly, že má dvě šikovné spojky. I toto utkání začalo dobře pro nás a již v šesté minutě jsme vedly 7:0. Celé utkání nám dobře fungovala obrana a dařilo se i v útoku. Díky tomu bylo skóre na konci utkání příznivé pro nás a vyhráli jsme 13:5.

Třetí zápas jsme odehrály s Velkým Meziříčím. Toto družstvo má oproti nám méně herních zkušeností, a tak průběh zápasu byl jednoznačný a vyhrály jsme 17:0. V tomto zápase si hráčky vyzkoušely i jiné posty.

Čtvrté utkání jsme nastoupily proti domácímu týmu ze Žirovnice. Utkání pro nás bylo důležité, protože jsme pomalu začaly pomýšlet na medaile. Start do zápasu se nám moc nepovedl a soupeř začal bojovat a být tak velmi nepříjemný. Pak ale zaúřadovala Kačka Budková a třemi brankami otočila nepříznivý stav na 5:2. Do poločasu se stav utkání upravil na 6:4 pro nás. Ve druhém poločase jsme zabraly a přesnými střelami od Anety Špačkové zvýšilynáskok na 9:4 a uklidnily tak svou hru. Náskok už jsme jen navyšovaly a zvítězily 14:6.

Páté a poslední sobotní utkání proběhlo proti týmu z Havlíčkova Brodu. I tento tým měl velmi malé herní zkušenosti a my vyhrály velkým rozdílem 18:4. V tomto utkání jsme si zkusily hrát na aktivitu a branku si nedaly pouze 3 hráčky.

Nedělní ranní utkání jsme hrály proti Písku B. I toto utkání mělo velmi hladký průběh a vyhrály jsme. Opět jsme se snažily, aby si každá hráčka dala branku. Výsledek utkání 22:2.

Jako již tradičně jsme k poslednímu zápasu nastoupily proti svému rivalovi z Písku a bojovaly spolu opět o nejcennější kov. Začátek zápasu vypadal lépe pro nás, ve třetí minutě jsme vedly 2:0. Soupeř, se ale nevzdal a dotáhl se na remízu 4:4. O poločase byl výsledek příznivější pro Písek, který vedl 4:5.  Do druhého poločasu jsme nastoupily rozhodně klidnější než soupeř a díky předvedené hře se ujaly v 9.minutě vedení 7:6. V jedenácté minutě ještě přidala branku Kačka Budková a my tak zvítězili 8:6. Bylo to velmi pěkné utkání, ve kterém holky výborně fungovaly jako tým a po celou dobu předváděli kolektivního ducha, jak na hřišti, tak na lavičce. Velkou oporou jim byla v brance Rozárka Červená.

Turnaj byl  kvalitně obsazený a my tak sehrály velmi pěkná utkání se silnými soupeři. Na turnaji dostaly všechny hráčky spoustu prostoru, všechny si vstřelily branku a užívaly si turnaj jak na hřišti, tak i mimo něj. Dařilo se všem, ale vyzdvihnout bych chtěla výkon Rozárky Červené, která v nejsilnějších zápasech byla velkou oporou v brance. Z turnaje si tak odvážíme nejcennější kov, ze kterého máme velkou radost. Konečně jsme se dočkaly i my :-) HURÁ :-)

A ještě někoho bych chtěla vyzvdvihnout - a to na naše drahé fanoušky, kteří nás povzbuzovali po celou dobu turnaje. Tentokrát byli vidět i slyšet. Děvčata povzbuzovaly a všechny zápasy prožívaly s nimi jako sedmí hráč v poli. Moc děkujeme za podporu a fandění!

Bety Budková, Kačka Budková, Anežka Dostálová, Barča Hanzlíková, Štěpánka Jungová, Nika Krbcová, Bety Poskočilová, Lůca Rittichová, Áďa Sedláčková, Sára Svatoňová, Dany Svobodová, Anet Špačková, Róza Červená