Žákovská liga, 3. kolo (Praha 9. 2. 2019)

Třetí kolo Žákovské ligy odehrály hráčky DHC Plzeň v hale Lokomotivy Vršovice, pořádaly HC Háje.

První utkání proti Sokolu Kobylisy jsme zvládly poměrně s přehledem - po prvních devíti minutách jsme odskočily na tříbrankový náskok a ten postupně navyšovaly. Všechny hráčky dostaly příležitost a hned osm z nich se trefilo do branky soupeře. Premiérovou branku v Žákovské lize vstřelila Mája Polanková :-) Vyhrály jsme 24 : 14.

Druhé utkání proti Hájům se nám příliš nedařilo. I když jsme branky dávaly, tak jsme je opět vzápětí zase hned dostávaly. Dlouho tak trval vyrovnaný stav. Ještě v 5. minutě 2. poločasu vedly Háje o gól. Pak ale začal úřadovat naše křídla (Julča a Valiú a my jsme konečně trochu odskočily. Háje měly ještě v závěru příležitost utkání zdramatizovat a dostat se na dostřel jediné branky v poslední minutě. My jsme ale napínavou koncovku zvládly a ještě navýšily svůj náskok na konečné čtyři branky 16 : 20.

Třetí utkání proti DHC Slavia Praha bylo zřejmě nejpohlednějším utkáním celého dne. Nám bohužel úplně utekl začátek a Slavia vedla v 8. minutě již 8:2. Šestibrankový rozdíl trval i i poločase. My jsme se ale nevzdávaly a trpělivou hrou postupně v průběhu druhé půlky ukrajovaly z náskoku Slávie, až jsme se přiblížily na dostřel jediné branky. Vzápětí jsme bohužel z útoku dostaly a v následujících dvou útocích nevyužily dvě šance z těsné blízkosti branky. Slavia vyhrála 22 : 20. Hrdinkou utkání byla Ája, která nejenže celý turnaj odchytala s vymknutým zápěstím, ale ještě před tímto zápasem nešťastně šlápla na míč a udělala si výron v kotníku. Přesto v tom holky nenechala a statečně čelila střelám soupeřek.

Poslední utkání proti Holešovu opět potvrdilo, že čím méně bodů soupeř v tabulce má, tím více je pro nás nebezepečný. Naprosto jsme se nedokázaly srovnat s poměrně netypickou hrou soupeřek a protrápily se cleým utkáním. V něm vedl Holešov nejen celý první poločas, ale i většinu toho druhého. Až v posledních osmi minutách jsme si šňůrou 4 branek vybudovaly mírný náskok a ten už jsme uhlídaly. Vyhrály jsme 19 : 16.

Celkově:

Jednoznačnými lídry družstva byly opět Vali a Julča. Vali odehrála jeden e svých nejlpeších turnajů vůbec a s 25 brankami je i nejlepším střelcem dnešního dne. Julča družstvo svým výkonem obětavě držela v těžkých chvílích v utkání se Slávií i Holešovem. Pochvalu zaslouží také Majda a Kepi - obě dělaly svým pohybem soupeřům velké problémy. Vážka se snažila, jak jen mohla - v obraně to bylo poměrně dobré, v útoku se jí dařila střelba z dálky, stále ale chybí trochu více pohybu. Dobrý turnaj odehrála i Kikina (i když její výkony jsou stále poměrně nevyrovnané). Výbornou práci v obraně, ale zatím nejistotu v útoku odvedla Hofi. I pivoti Beny a Liduška se v obraně pořádně zapotily a všechny zápasy poctivě odmakaly. Obě ale stále bojují se zpracováním míče a s přesnější koncovkou. Vysoké nasazení předvedly Míša, Měchura i Mája. Pro ně byl turnaj především obrovskou zkušeností.

Brankářky se také neztratily. Záplata předvedla několik dobrýh zákroků v zápase s Kobylisami. Ája opět udivovala všechny diváky milimetrově přesnými piřhrávkami do rychlých útoků (dnes 7 asistencí).

Benešová 4, Dubská 23, hofírková 1, Hýblová 2, Kepková 4, Komárková 15, Konderová 1, Krausová 3, Měchurová, Nová 4,, Polanková 1, Toušová 25

Brankářky: Šindelářová 39 %, Zaplatílková 33 %