Dorostenky o víkendu zamířily na tradiční turnaj do Žirovnice (2. 2. - 3. 2. 2019)


Dorostenky o víkendu zamířily na tradiční turnaj do Žirovnice (2. 2. - 3. 2. 2019)

Na turnaj jsme odjížděly s tím, že hlavním cílem bude obrana 1:2:3, a z toho pak následný přechod do rychlého útoku. To na jakém místě se v turnaji umístíme, nehrálo hlavní roli. Důležité bylo, aby hráčky splnily požadavky, které dostaly.

Sokol Velké Meziřící – DHC Plzeň 33:27

Jako první soupeř nás čekalo Velké Meziříčí. V tomto zápase se nám dařilo hlavně prvních pět  minut. Kdy obrana fungovala a podařilo se nám získat míč a následně se dařil i přechod do rychlého útoku. Ač jsme brzo vedly 4:1, tak soupeř začal dotahovat. Holky už nedokázaly tak pozorně bránit, špatně předávály pivota a polevily v obraně jedna na jednu nás. Soupeř začal přehrávat a sázet nám jednu branku za druhou. Naše koncentrace nebyla již taková jako v prvních minutách, a to nás čekalo ještě 50 minut hry. V útoku holky předváděly pěknou kombinační, která bohužel troskotala na zakončení.

DHC Plzeň – Sokol Vršovice 25:30

Dalším soupeřem pro nás byly hráčky z Vršovic. V tomto zápase se nám nedařilo ubránit spojky, lépe řečeno přerušit jejich hru. Stále jsem se pokoušely ubránit jen hráčku, ale ruku s míčem jsme nechávaly volnou a s tím si spoluhráčky snadno poradily a začaly dohrávat do křídel. Odtud jsme pak dostávaly příliš mnoho gólů nebo obranný zákrok vedl k vyloučení nebo 7m hodu. V tomto zápase bylo znatelné, jak některé hráčky nedokážou předvídat hru, tak jak by bylo potřeba. Většina hráček na pozici krajních obránců v obraně nedokáže vyhodnotit, zda bránící spojka ubrání svoji hráčku nebo ne. Zda jí má jit pomoci nebo ne.

DHC Plzeň – DHK Slavoj Žirovnice 28:27

V neděli nás čekal poslední soupeř, a to domácí tým Žirovnice. Tento zápas musím hodnotit jako nejlepší. Zde obrana fungovala tak, jak bych si představovala. Z dobré obrany a zisku míče jsme zlepšily přechodu do rychlého útoku a některé věci nám šly hladce. Holky konečně přišly na to, k čemu obrana 1:2:3 je a v čem je posouvá kupředu, ať je velmi fyzicky náročná. Ač výsledek 28:27 neodpovídá předvedené hře, tak já s výsledkem hráček jsem na 80 procent spokojená.

Pochválit si zaslouží všechny holky. Všechny se střelecky prosadily. Vyzdvihnout bych určitě chtěla obranářskou dvojici Pája (Pavlína Lásková) a Pipi (Adéla Pitulová). Ač se tyto hráčky spolu na hřišti moc nevyskytují, tak turnaj ukázal , že je to skvělá a skoro bezchybná obranářská dvojka. Jejich důraz a sehranost je opravdu parádní. Nejlépe střelecky se dařilo Sáře, pozadu nezůstala ani Áďa, Kopr, Tomy, Nela, Ritti, Bouřka  a Vody.

Krásné zákroky v bráně předvedla Verča a hlavně v posledním zápase holky hodně podpořila a v důležitých momentech zachránila.

Turnaj nám ukázal, že některé hráčky s novou obranou nemají vůbec žádný problém a některé budou muset ještě pracovat na jejich zlepšení.

Na turnaji jsme obsadily 3. místo.

Sestava a branky:

Netrvalová -  Bernhardová  10 (gólů) / 26 (střel), Drozdová 13/30 , Kajerová 3/7 , Kantnerová 23/41, Kliková 2/9 , Lásková 9/12 , Pitulová 2/5, Rittichová 6/11, Tomanová 12/17, Vodáková 1/2, Buřičová

2019-02-04 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže