Mladší žačky vezou medaile z Vangl Cupu (Ivančice 1. – 3. 2. 2019)


Mladší žačky vezou medaile z Vangl Cupu (Ivančice 1. – 3. 2. 2019)

detail Mladší žačky vezou medaile z Vangl Cupu (Ivančice 1. – 3. 2. 2019)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

V termínu od 1. do 3. 2. 2019 se mladší žačky zúčastnily turnaje v Ivančicích, kam jsme mohli opět vzít hned dvě družstva. I když nám chybělo několik obvyklých opor, tak na turnaj odjelo nakonec 23 holek, včetně jedné minižačky. Družstva jsme i zde složili vyrovnaně, byť je pořadatelé označili jako A a B. V obou družstvech proto byly zkušenější hráčky i začátečnice a i vzájemný souboj potvrdil, že rozdělení hráček bylo spravedlivé.

Áčko

Po páteční cestě vlakem vstoupilo družstvo do turnaje zápasem proti béčku Ivančic, v němž hrálo i několik kluků. Jednalo se o náš klasický úvodní zápas, ve kterém se holky pomaleji rozehrávaly, ale postupně zjistily, že ani proti klukům se nemusí nijak bát. Nakonec jsme celkem v poklidu vyhráli 11:6.

První zápas v sobotu proti áčku Ivančic už byl trochu o něčem jiném. Úplně nám utekl začátek a než jsme se rozkoukali, svítilo na ukazateli skóre 0:8. Pak se sice výkon zlepšil, ale i tak jsme s velmi silným soupeřem (celkově druhý v turnaji jen vinou horšího skóre) prohráli jasně 4:16.

Chuť jsme si ale spravili hned v dalším zápasu s Velkým Meziříčím (13:7) a především s Karvinou, kterou jsme i přes zmatky v závěru porazili 12:11. Poslední sobotní zápas z pražskou Slávií (vítězem turnaje) naopak vyzněl jasně pro soupeře, i když rozdíl ve skóre byl vyšší, než by odpovídal rozložení sil hřišti (7:21).

První nedělní zápas přinesl nejprve jasné vítězství s Olomoucí (16:1) a poté tradičně neoblíbený souboj s naším druhým družstvem, tentokrát navíc okořeněný tím, že se jednalo zároveň o zápas o třetí místo v turnaji. V emočně velmi vypjatém zápasu si holky vůbec nic nedarovaly a odehrály jej úplně naplno. Se štěstím nakonec těsně zvítězil soupeř, i když remíza by zápasu slušela více (12:13).

Celkově je třeba tým rozhodně pochválit, a to především za nasazení, s jakým turnaj odehrál. Vyjma zápasu se Slávií a áčkem Ivančic, které byly ale vzhledem ke složení družstev kvalitativně jinde, jsme se všemi soupeři dokázali hrát minimálně vyrovnaně a v turnaji obsadili velmi pěkné čtvrté místo. I s ohledem na průběh vzájemného zápasu by si ale medaile zasloužila obě naše družstva. Střelecky se nejvíce dařilo Majdě, která se dokázala prosazovat jak ze spojky, tak i z křídla, a byla v útoku i obraně jasným lídrem družstva. Vyzdvihnout musíme i výkon Marušky, která s námi byla poprvé na větším turnaji a vůbec se zde neztratila. Z brankářek se více dařilo Nelče, která pochytala i několik sedmiček. Pochvalu ale zaslouží úplně všechny hráčky.

Hrály: Baumruková 12 branek, Bezdičková 13, Langerová 1, Mancellari 3, Růžková M. 21, Růžičková 7, Vaicová 8, Burjasová 4, Růžková A., Šantorová 5

Chytaly: Kaucká, Langerová

 

Béčko

První páteční zápas přinesl jasnou výhru s Olomoucí, i když výkon určitě optimální nebyl a velké problémy nám dělala zejména drobná střední spojka soupeře, kterou holky moc nevěděly, jak bránit, a díky tomu vybojovala několik vyloučení (17:8).

Sobotu jsme zahájili sice porážkou se Slávií, ale výkon (především v útočné fázi) vůbec nebyl tak špatný, jak by se dle výsledku mohlo zdát (9:19). V dobrém výkonu jsme pak pokračovali i proti Karviné, proti které se rovněž více dařilo střelecky, než v obraně (17:15). Stejně tak i první poločas proti Ivančicím A byl herně i na šance úplně vyrovnaný, ale zcela nás vychytala brankářka soupeře, kterou i z vyložených šancí bylo téměř nemožné překonat. S postupem času pak klesalo i sebevědomí děvčat a skóre narůstalo (4:14). V posledním zápasu v sobotu večer jsme pak po výborném výkonu, kdy se dařil zejména přechod do protiútoku, porazili Velké Meziříčí jasně 17:4.

Stejně tak jednoznačný byl i první nedělní zápas proti béčku Ivančic (17:4). Poslední sestrovražedný souboj o třetí místo pak dokázala rozhodnout Laura, která se v rozhodujících okamžicích nebála vzít odpovědnost na sebe (13:12).

Celkově je dojem z výkonů družstva velmi dobrý a bronzové medaile jsou proto jen pomyslnou třešničkou na dortu. Holky po celý turnaj předváděly rychlou házenou a dařilo se zakončovat z rychlých útoků. Střelecky se nejvíce dařilo Lauře, která byla dokonce nejlepší střelkyní celého turnaje. Vedle ní se ale dařilo i dalším a branky byly rozloženy poměrně rovnoměrně. Neztratila se ani posila z minižaček Aneta, i když ta viděla, že házená na této úrovni už je výrazně rychlejší a silovější, než na jakou je zvyklá. Oporou družstva byly i obě brankářky, které ve většině zápasů předvedly vyrovnané výkony. V každém případě proto patří všem velká pochvala.

Hrály: Palečková 8, Chvátalová 1, Loskotová 10, Vopatová 38, Březinová 8, Šollarová 12, Zídková 9, Špačková 8, Madleňáková 1, Podlenová, Košková 9

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová

Fotky z turnaje najdete zde a reportáž ivančické TV zde.

2019-02-04 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže