Ženy DHC Plzeň přivezly po skvělém výkonu body z Písku (2. 2. 2019)

Vynikající týmový výkon podpořený excelentními zákroky Elišky Šibrové v brance předvedly dnes ženy DHC Plzeň v písecké obloukovce.

Vstup do utkání měl ale lepší Písek - po osmi minutách vedl 4 : 2. My jsme postupně zlepšily obranu a i v útoku začaly hrát s větším důrazem. Šňůrou tří branek jsme v polovině prvního poločasu otočily na 8 : 6 pro nás. Písek potom dotáhl ve 20. minutě na 9 : 9. My jsme ale znovu přidaly a čtyřmi brankami v řadě odskočily na 13 : 9 (tři z těchto branek dala Verča Mudrová). Do poločasu ještě Písek korigoval na 13 : 10.

I druhý pločas jsme dokázaly udržet chladnou hlavu, víru ve vlastní schopnosti a velkou chuť vyhrát. Všechny hráčky hrály velmi kolektivně a skvěle se vzájemně doplňovaly - k vidění byly krásné branky v útoku (Evka, Věrka, Anička), ale i skvělé obranné zákroky (Kepi, Linda, Péťa, Mates). Čas utíkal a my jsme ještě ve 22. minutě udržovaly čtyřbrankový náskok. Pak ale přišla laciná branka z pivota, v zápětí další ze spojky a rázem to bylo jen o dva. Pak jsme ztratily míč v útoku a nejlepší písecká spojka Kubišová šla sama na branku. Naštěstí si s její střelou famózně chytající Eliška s jistotou poradila a když vzápětí kryla i střelu z dálky, nadechly se naše spojky opět k náporu. Důležitou branku z dálky přidala Věrka, potom hned Mates a výstavní trefou potěšila všechny na hřišti i v hledišti Denča. Poslední tečku přidala Lucka z pivota. Písek ještě v závěru ze sedmimetrového hodu snížil, ale to už na našem zisku bodů nic nezměnilo.

Zvítězilo družstvo, které hrálo velmi týmově a moc chtělo vyhrát!

Holky, děkujem, byl to parádní zážitek!

Pochvalu zaslouží úplně všichni, protože každý si odvedl svůj díl práce. Někdo víc v obraně a někdo víc v útoku. Hned osm hráček dnes dalo gól. Velmi důležité bylo, že se ke spojkám přidala se skvělou střeleckou bilancí i křídla (z 9ti střel 8 branek!) a své si odehrály i pivoti. Jediným stínem tak zůstává zranění Lucky Líbalové, která bude nejméně dva týdny chybět.

Velké poděkování patří také fanouškům, kteří vážili cestu z Plzně a neúnavně povzbuzovali. Děkujeme!

Kepková 2, Líbalová 3, Oravcová 3, Šmrhová 2, Bušauerová, Mudrová 6, Franzová 4, Galušková L. 1, Galuškvoá D., Poslední, Svobodová 4, Ferencová, Holečková

Chytaly: Šibrová (19 zákroků! a celkově 48 %), Šlehoferová