Zimní turnaj dorostenek (27. 1. 2019 Dhc Plzeň)


Zimní turnaj dorostenek (27. 1. 2019 Dhc Plzeň)

V neděli se na hale 31. ZŠ uskutečnil zimní turnaj dorostenek.

Turnaje se zúčastnily dorostenky plzeňské Slavie , Sokol Kobylisy a žačky DHC Plzeň.

Na turnaj jsme udělali dvě družstva černé a červené. Cílem turnaje bylo hrát obranu 1:2:3 , jelikož právě na takových turnajích je třeba si vyzkoušet a potrénovat věci, které v zápase a ani v tréninku moc dobře nezvládneme. Počáteční zápasy byly hodně chaotické, právě hlavně v obraně. Hráčkám trvalo, než pochopily, co se po nich při této obraně požaduje, ač na tréninkách formou různých cvičení tuto obranu trénujeme. Postupem odehraných zápasů se holky zlepšovaly, hlavně družstvo černých, které v posledním zápase proti plzeňské Slávii předvedlo velmi vydařený výkon.

Stále máme na čem pracovat. Obranou 0:6 můžeme zápas vyhrát, ale už nás to nikam dál neposune. Proto požaduji po hráčkách obranu 1:2:3. Tato obrana je sice fyzicky náročná, ale z mého hlediska je nejlepší k zisku míče.

Další věc, která se nám stále nedaří a ani po několika odehraných zápasech, se stav bohužel nezměnil, je přechod do rychlého útoku.  Zde se stále spíše ploužíme a chceme hrát na postavenou obranu, což bez střelce z dálky a většího tlaku na obranu moc nejde. V tom vidím chybu největší. Když to srovnám se staršími žačkami DHC, tak jejich přechod do rychlého útoku má pohyb, tlak. Jejich hra mě v neděli velice překvapila - zejména Klára Kepková,  která svým dobrým pohybem potrápila všechny hráčky.

Družstvo černých se umístilo na 1. místě, ale to to jen díky lepšímu skóre  a hráčky červeného týmu se umístily na 4. místě.

Další turnaj nás čeká již tento víkend a to v Žirovnici

Družstvo černých:

Malá , Reidlová

Drozdová 7, Buřičová 13, Šimáčková 9, Lásková 14, Řehořová 3, Rittichová 10, Dubská 9

Družstvo červených:

Netrvalová, Šlehoferová

Pitulová 8, Tomanová 17, Turková 2, Kliková 11, Vodáková 6, Bernhardová 16, Krečová 7, Aichingerová 1

 

2019-01-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže