Minižačky zavítaly na víkendový turnaj do Písku (25.1 - 27.1.2019)

V pátek se vydaly minižačky na turnaj do Písku. Začátek turnaje si zpestřily cestou vlakem.

K prvnímu zápasu nastoupily proti Kynžvartu. Soupeři chybělo pár důležitých opor, a tak se průběh zápasu již od počátečního hvizdu vyvíjel v náš prospěch. Konečný výsledek 14:4.

V sobotu ráno nás čekal soupeř z Jindřichova Hradce. Tento soupeř přijel pouze s 5ti hráčkami tak jej doplnilo pár hráček z Kynžvartu. Hradec měl velmi šikovné spojky (na turnaji obsadil celkové 3. místo) tudíž bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý. Na začátku jsme si řekli, jak bránit tyto spojky, a to se nám dařilo na výbornou. Odměnou byla výhra 10:6.

Další dva zápasy jsme odehrály proti hráčkám z Mostu (Most měl na turnaji 2 týmy). Oba dva zápasy jsme vyhrály jednoznačně 17:1 a 14:5.

Ve čtvrtém zápase nám byl soupeřem tým ze Žirovnice. I tomuto týmu jsme sebraly body a zvítězily 17:4.

Pátý a poslední zápas jsme nastoupili proti domácím hráčkám týmu Sokol Písek A. Letošní bilanci s tímto týmem máme 1:1 a podle průběhu turnaje bylo jasné, že se spolu popereme o 1. místo. Hned v úvodu jsme si vzali vedení na svou stranu. Pak už se utkání převalovalo z jedné strany na druhou. Konec prvního poločasu vyšel lépe pro domácí a prohrávaly jsme 4:6. V úvodu druhé půle zaúřadovalo písecké levé křídlo a zvýšilo náskok na 10:6. My jsme se ještě snažily výsledek zvrátit na naši stranu, ale soupeř si čtyřbrankový náskok ohlídal a dotáhl zápas do vítězného konce 9:13. V tomto utkání selhala kolektivní hra. Spojky sotva pustily míč do křídla a spíš se snažily samy, z nepřipravených pozic. Je třeba udržet kolektivnost ve všech zápasech a určitě se nám zase podaří Písku porážku oplatit.

Závěr sobotního dne jsme strávily v Laser Aréně. Ta se nám moc líbila.

První dva nedělní zápasy jsme odehrály  proti Písku B a Porubě. Tyto zápasy měly shodný průběh a oba dva zápasy jsme vyhrály rozdílem třídy 26:1 a 15:4.

K poslednímu zápasu jsme nastoupily proti Milevsku. Začátek utkání byl více méně v naší režii a ujaly jsme se vedení až o čtyři branky. Ve druhém poločase jsme však trochu povolily v obraně a ještě se přidalo pár neproměněných vyložených šancí a soupeř se dotáhl na jednobrankový rozdíl. Závěr jsme si, ale ohlídaly vstřelily branku a vyhrály 11:9.

Pokud bych měla zhodnotit výkony hráček na hřišti, tak jsem byla určitě spokojená. Na hřišti dostaly všechny spoustu prostoru a snažily se o uvolňování i střelbu z dálky. Jen ta obrana u některých hráček ještě stále pokulhává :-(

Z turnaje si odvážíme zasloužené 2. místo. Kačka Budková byla vyhlášena nejlepší hráčkou  družstva a Aneta Špačková nejlepší hráčkou turnaje.

O další cenný kov zkusíme zabojovat na dalším turnaji, na který se vydáme do Žirovnice 8. 2. – 10. 2. 2019.