DHC vrátilo Zlínu podzimní porážku (DHC Plzeň – HC Zlín - Mol liga 27.1.)


DHC vrátilo Zlínu podzimní porážku (DHC Plzeň – HC Zlín - Mol liga 27.1.)

Poslední lednovou neděli zavítal do Plzně soused z tabulky osmý HC Zlín. I když nutno dodat, že mnohem bohatší soused, protože před utkáním měl Zlín 13 bodů oproti osmi plzeňským.

Prvních šest minut se družstva střídala ve střílení branek, ale v 17. minutě přesnější a důraznější hosté odskočili na 7:11  Pak hráčky DHC konečně přidaly na pohybu a začaly proměňovat vypracované šance. Odměnou jim bylo jednobrankové přestávkové vedení.

Prvních pět branek ve druhém poločase si připsalo opět DHC a náskok si udržovalo do 20. minuty (23:18). Pak přišel několikaminutový kolaps domácích, kdy možná už některým hráčkám došly síly. Díky nedůslednosti v obraně a nepřesnostem v útoku domácích, se Zlínu podařilo ve 27. minutě vyrovnat na 24:24. V time-out si hráčky trochu oddechly a Věra Oravcová dvěma přesnými ranami vystřelila domácím dva cenné body. Nic na tom nezměnila ani proměněná sedmička Zlína v poslední minutě.

DHC zvítězilo 26:25 a připsalo si body, které se v závěru budou rozhodně hodit. Hráčky neodehrály špatné utkání, jen se musí do dalších zápasů vyvarovat hluchých momentů, kdy přicházejí o těžce nabité vedení. Snad se uzdraví někteří z marodů, protože hned další zápas v Písku bude extrémně důležitý.

Branky v zápase:

Mudrová a Oravcová po 6, Kepková 5, Líbalová 3, Franzová a L.Galušková po 2, Poslední a Šmrhová po 1, Bušauerová, D.Galušková, Nosková, Ferencová.

Chytaly Šibrová a Jiskrová

2019-01-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže