Plzeňská liga mladších žaček (26. 1. 2019 DHC Plzeň)


Plzeňská liga mladších žaček (26. 1. 2019 DHC Plzeň)

detail Plzeňská liga mladších žaček (26. 1. 2019 DHC Plzeň)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

První letošní, jinak celkově náš pátý turnaj Plzeňské ligy, odehrály mladší žačky v domácím prostředí.

Áčko

Do turnaje jsme vstoupili zápasem proti našemu druhému týmu a vše, co jsme zde psali o těchto vzájemných soubojích v minulosti, bychom mohli zopakovat i tentokrát. Především při osobce se holkám vůbec nechtělo bránit a výhra 7:6 byla hodně utrápená. Hra už pak bylo o něco lepší, ale i tak měl výkon k ideálu daleko (11:6 hra, trháky 13:8).

Druhý zápas proti Cbebu B jde hodnotit těžko, jelikož se jedná spíše o začínající hráčky (11:1 osobka, 10:3 trháky, hra 11:3). Zato v dalším zápasu proti chebskému áčku už bylo potřeba výrazně přidat. Agresívní obrana při osobce a opět výborný pohyb s míčem i bez míče přinesl jasnou výhru 11:3. Ve hře už byl poměr sil vyrovnanější, ale opět se nám dobrou obranou dařilo nutit soupeře k chybám a zakončovat z protiútoků. Po velmi dobrém bojovném výkonu jsme vyhráli 17:14. Vůbec se nám ale nepovedly shot-outy (6:12).

Poslední zápas proti Slavii patřil do kategorie těch, ve kterých vychází téměř vše. Jak při osobce, tak i ve hře se dařilo získávat míče a neomylně zakončovat protiútoky. Po opět velmi dobrém výkonu proti rozhodně ne slabému soupeři jsme dokázali s přehledem zvítězit (osobka i hra shodně 16:6, trháky 16:2).

Celkově, pomineme-li tradičně nepříliš dobrý výkon proti našemu béčku, byla po celý zbytek turnaje na holkách vidět velká chuť a snaha hrát rychle dopředu. Rezervy byly občas vidět v obraně a také nám stále chybí více střelby z větší vzdálenosti, ale celkově jsme s výkony na turnaji spokojeni.

Hrály: Baumruková 5 branek, Košková 5, Stulíková 2, Bezdičková 16, Růžičková 4, Šollarová 3, Růžková M. 14, Palečková 11, Polanková 14, Langerová 1, Vopatová 19, Březinová 4, Šantorová 3

Chytaly: Chvátalová 40 %, Langerová 51 %

 

Béčko

Tak jako hodnocení děvčat z prvního zápasu nedopadlo u áčka úplně dobře, tak naopak výkon béčka je potřeba hodnotit vysoko, a to se vůbec netýkalo jen prvního zápasu. Své zkušenější kolegyně dokázaly holky více než potrápit v osobce, kde sahaly alespoň po bodu a ani ve hře, byť rozdíl ve skóre už byl o trochu vyšší, nepředvedly vůbec špatný výkon.

Ještě o stupínek výše musíme hodnotit výkon proti áčku Chebu. V něm se děvčata rvala proti silnému soupeři o výsledek do posledních sil a i když to v osobce (8:9), ani ve hře (9:11) na body nakonec těsně nestačilo, tak rozhodně nebyl po zápasu důvod smutnit. Pozitivem je i výhra v shot-outech (9:6). Další velmi dobrý výkon, který tentokrát konečně vedle i k zaslouženým bodům, předvedla děvčata i proti chebskému béčku (osoba 6:2, trháky 11:2, hra 11:5).

Celkově je dojem z výkonů družstva v turnaji opět výborný. Ač někdy, logicky vzhledem k počtu začínajících hráček, zatím u některých chybí větší kvalita, tak co vůbec nechybí, je obrovská bojovnost a touha porvat se o každý míč. Nadšení, s jakým holky přistupují k zápasům, musí bez ohledu na výsledky bavit nejen je samotné, ale i všechny okolo.

Hrály: Bažantová E. 3 branky, Bažantová M. 10, Burjasová 8, Madleňáková, Mancellari 3, Podlenová, Radová 1, Loskotová 7, Růžková A., Vaicová 8, Zídková 7, Šteklová

Chytaly: Kaucká 24%, Nyklesová 33%

 

Věříme, že se stejným nadšením budou všechny holky bojovat i za týden v Ivančicích, kam vezmeme opět dvě družstva.

2019-01-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže