Starší žačky na Zimním turnaji dorostenek (27. 1. 2019 DHC Plzeň)

V rámci zimní přípravy se zúčastnily starší žačky Zimního turnaje dorostenek v domácí hale. Soupeřkami jim byly dva domácí týmy dorostenek, družstvo plzeňské Slavie a Sokol Kobylisy.

V prvním utkání nastoupila naše děvčata proti Hk Slavia VŠ Plzeň. Výborný výkon obrany a Áji v brance dávaly od začátku naději  na dobrý výsledek. K tomu se přidala i dobrá hra v útoku.  Pochvalu zaslouží zejména Kepi, za několik skvělých přihrávek do pivota  a do rychlého útoku. Vyhrály jsme 17:10.

Druhé utkání bylo dramatické a pro diváky přineslo zajímavou podívanou. Malina chytala výborně a my jsme byly prvních sedm minut lepší. Pak jsme ztratily několik zbytečných míčů a rázem vedl tým černých 6:4. Pak jsme ale znovu dotáhly. Ve druhém poločase se skóre přelévalo. My jsme sice byly herně trochu lepší, ale pokaždé jsme vyrobily nějakou hloupou začátečnickou chybu. A tak konečná  remíza 14:14 je spravedlivá.

Třetí utkání, tentokrát s Míšou za zády, jsme byly znovu týmem, který měl více že hry. Vždy jsme sérií několika gólů dokázaly odskočit, a pak se vlastními chybami o výsledek připravit. Ke konci jsme se ale dokázaly zlepšit v obraně, přestaly chybovat v útoku a přesně zakončovaly. Znovu výborně zahrála Kepi, jejíž pohyb dělal soupeřkám velké probémy. Skvěla hrála i Majda (6 branek). Vypracovaly jsme si pětibrankový náskok, který jsme si dokázaly v závěru pohlídat (výhra 22 : 20).

Čtvrté utkání proti Sokolu Kobylisy bylo opět velmi vyrovnané. My jsme byly oslabené o Majdu Komárkovou. Ostatní ji ale dokázaly nahradit. Zejména Julča s Vali táhly náš tým za dalším vítězstvím. Také Vážka hrála úžasně a s velkým sebeobětováním. Ája se ve druhém poločase opět rozchytala v brance a my jsme znovu velmi dobře bránily. Liduška, Kepi, Míša i Vážka několikrát přinutily výbornou obranou soupeřky k chybám. V závěru už nám ale rychle docházely síly. Přesto jsme dokázaly překonat samy sebe a silou vůle dotáhnout utkání do vítězného konce (16 : 15).

Celkově:

Nevěřila bych, že na včerejší výborný výkon navážeme dnes výkonem ještě lepší. Ale bylo to to tak! Pochvalu zaslouží opravdu všichni - za kolektivní a velmi obětavý výkon, za krásné akce v útoku a vynikající obranu. Téměř všechny hráčky si dnes sáhly až na samé dno svých sil a dokázaly překonat samy sebe. Holky, klobouk dolů, byla to paráda!

V celkovém součtu jsme skončily se třemi vítězstvími a jednou remízou jen vlivem horšího skóre na druhém místě.