Plzeňská liga starších žaček (26. 1. 2019 Lázně Kynžvart)


Plzeňská liga starších žaček (26. 1. 2019 Lázně Kynžvart)

Dlouhodobá soutěž starších žaček pokračovala dalším kolem v krásné nové hale v Lázních Kynžvart.

DHC Plzeň A

Áčko zahájilo turnaj utkáním proti FK Hvězdě Cheb B. V jednoznačném zápase byla k vidění celá řada pěkných rychlých přechodů i akcí v postupném útoku. DHC Plzeň vyhrálo 46 : 3.

Druhé utkání už ale bylo proti mnohem zkušenějšímu soupeři - Lázním Kynžvart. V tomto zápase podala naše děvčata opravdu parádní výkon a vyhrála zaslouženě 37 : 20. Excelentní výkon v brance podala Ája, která nejen předvedla 21 zákroků, ale ještě 10x nahrála na gól. Z rychlých útoků se trefovaly hlavně Vali a Julča. DHC Plzeň - Lázně Kynžvart 37 : 20.

I ve třetím utkání byly Plzeňačky při chuti. Výborná obrana (Beny, Liduška, Majda) dělala soupeřkám velké problémy. Navíc v brance opět předváděla parádní formu Ája. V útoku opět hrála velmi aktivně obě křídla - Julča a Vali, v pravý čas je doplňovaly střelbou z dálky Vážka a Majda a veledůležité góly po pěkné spolupráci dala také Beny. DHC bylo po většinu zápasu mírně lepší. Cheb dokárala brankově odskočit jen v polovině prvního poločasu. DHC dobře vstoupilo do poločasu druhého , vypracovalo si tříbrankový náskok, a přestože soupeřky několikrát dokázaly dotáhnout na rozdíl jediné branky, vedení už si vzít nenechalo. Třetí vzájmené střetnutí v krátké době tak poprvé končí vítězstvím DHC Plzeň 24 : 22.

Celkově:

Hlavní hvězdou družstva dnes byla Ája. Nejenže měla úspěšnost 55 %, ale také dala dva góly po dorážce ze sedmimetrových hodů a jeden gól přes celé hřiště. K tomu přidala během tří zápasů 20 gólových asistenců, kdy dokázala po dobrém zákroku rychle rozehrát. V obraně zaslouží pochvalu Liduška, která se zápas od zápasu zlepšovala. A protože se dnes hodně běhalo a střílelo do nepostavné obrany, tak jsou nejlepšími střelkyněmi opět křídla - Vali a Julča. Ale spojky nezůstávaly pozadu a snažily se o střelbu (Kepi, Majda, Vážka). Zvláštní pochvalu zaslouží také Míša, které zaskočila vždy tam, kde bylo nejvíc potřeba.

Branky:

Benešová 17, Dubská 28, Hýblová, Kepková 4, Komárková 15, Konderová 4, Krausová 4, Toušová 32, Šindelářová 3

DHC Plzeň B

Také Béčko podalo sympatický výkon. Nejprve si poradilo s Chebem B (i když poměrně jednoznačný zápas měl málem dramatickou koncovku). DHC vyhrálo 17 : 14.

Pak už přišly těžší soupeři. Proti Tachovu se hrálo téměř bez obran - konečný výsledek 20 : 40 pro Tachov. Vyzdvihnout je potřeba výkon Viky Perglové v útoku (13 branek).

V utkání proti Chebu A se nám opět nechtělo bránit, a také střelba nebyla příliš přesná. Zápas byl jednoznačný od začátku do konce a Cheb A zaslouženě zvítězil 30 : 11.

Dobré utkání jsme odehrály proti Kynžvartu - soupeřky byly sice lepší, ale my jsme statečně držely krok a rozdíl skóre nebyl tak hrozivý (Kynžvart vyhrál 30 : 22). Pochvalu zaslouží Hofi a výborně chytající Kristina Hynková (21 zákroků v tomto zápase!)

Celkově:

Maximální snahu v obraně vyvíjela Aichy - v útoku je potřeba ještě více odvahy. Nadprůměrný výkon opět podala Hofi - velmi spolehlivá v obraně, výborně nabíhající a dobře střílející v útoku. Snažila se i Helča, ale stále jí chybí větší důraz v útoku. Choci předvedla dobrý výkon v prvním utkání a v samém závěru posledního střetnutí. Výborné výkony z tréninků přenesla do zápasů Páťa - i když první dvě utkání se trápila střelecky a zápasila i se spoustou upadnutých míčů. S tím zápasí i druhý pivot - Anička (sice dala dvě branky, ale šancí měla o dost víc). Viky dnes byla hlavní střelkyní a dobrá místa v její hře dnes rozhodně převažovala. Výborný výkon bez větších chyb podala při svém premiérovém startu Verča S. Hrdinkou dne je určitě Kiki N., která se sebezapřením a zablokovaným krkem odehrála prakticky celý turnaj (bránit se jí sice nechtělo, ale v útoku se opravdu snažila). Druhý výkon, který stojí za vyzdvihnutí, je brankářka Kristina Hynková, která měla několik pěkných zákroků a připsala si i dvě gólové asistence.

Branky:

Aichingerová 2, Cheníčková 1, Chocová 10, Dolanská 3, Hofírková 16, Nová 7, Perglová 29, Semlerová, Wandlová 2, Hynková

2019-01-26 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže