Porážka na půdě vicemistra (DHC Slavia Praha - DHC Plzeň - Mol liga 20.1. 2019)

Do prvního kola druhé poloviny soutěže vstupovaly hráčky Plzně s jasnou snahou zopakovat svůj výkon z prvního utkání sezony, kdy favorita důkladně potrápily.

A na začátku utkání se jim to i celkem dařilo. Vedly 2:0 a hrály s chutí, což jim vydrželo po celé utkání. Bohužel vedení jim vydrželo jen do konce první desetiminutovky, kdy udělaly několik zbytečných chyb, které zkušený soupeř potrestal a dostal se do tří-pětibrankového vedení, které si i přes snahu hostí udržoval do konce poločasu (16:11).

Do druhého poločasu sice Západočešky vstoupily dvěma brankami Líbalové, ale soupeř opět kontroval a pomalu vedení navyšoval. Plzeňanky se sice pokusily v závěrečných šesti minutách o hru sedm na šest, ale k výraznému zkorigování výsledku to nevedlo. Domácí zaslouženě zvítězili 31:23 a z utkání si odnášejí velmi důležité dva body.

I přes poměrně vysokou prohru o osm branek je třeba hráčky DHC Plzeň pochválit za bojovnost, snahu hrát se zkušenějším soupeřem pohledný zápas a neopakovat házenkářskou „holomajznu“ z utkání v Bánovcích. Hráčky udělaly množství chyb, ale na této hře se dá stavět do budoucích důležitých utkání. Některé hráčky konečně začínají používat i věci z tréninků a začínají konečně plnit trenérská přání. Je třeba připomenout, že k zápasu nastoupilo jen 13 hráček, protože ostatní jsou zraněné nebo nemocné (Oravcová, Holečková, Pejšková, Ferencová atd). Doufejme, že do nedělního domácího zápasu se alespoň některé uzdraví a jiné už nezraní.

Přijďte nás tedy podpořit do dalšího zápasu o potřebné body v neděli 27.1.od 16:00 s HC Zlín. Celý tým je připraven oplatit soupeři záříjovou porážku ze Zlína.