detail Mladší žačky v Písku (11. – 13. 1. 2019)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
další obrázky k příspěvku
detail Mladší žačky v Písku (11. – 13. 1. 2019) detail Mladší žačky v Písku (11. – 13. 1. 2019)

Prvním turnajem v kalendářním roce 2019 byl pro mladší žačky turnaj v Písku, kam jsme mohli vzít hned dvě družstva. Bohužel kvůli velkému počtu omluvenek na turnaj nakonec odjelo jen 21 hráček namísto plánovaných 28. I tak jsme ale byli rádi, že jsme mohli dát příležitost většímu počtu děvčat. Obě družstva jsme složili vyrovnaně, čemuž odpovídaly i výsledky. V obou proto byly hráčky zkušenější, i hráčky, které zatím hrají házenou krátce.

DHC Plzeň černá

Po páteční cestě, která se kvůli nepříznivému počasí protáhla, vstoupilo do turnaje družstvo pěkným výkonem proti červenému družstvu Slavie Praha (9:12). Do soboty pak tým vstoupil vítězstvím proti snaživému týmu Písku B (14:9). Další zápas proti modré Slavii Praha přinesl dva zcela rozdílné poločasy. V prvním úplně chyběl pohyb a ani obrana nefungovala podle představ trenérů (0:6). Cenné bylo to, že v druhém poločasu se děvčata dokázala zvednout a našla motivaci proti silnému soupeři (celkově druhé místo) dále bojovat. Díky výbornému výkonu, který byl určitě naším nejlepším v celém turnaji, se podařilo rozdíl snížit až na dvě branky, ale závěr opět patřil soupeři (5:10).

Zato zcela naopak vypadal zápas proti Strakonicím. Po velmi dobrém poločasu (8:5), přišel výpadek v poločasu druhém a alespoň bod se nám podařilo vybojovat až v poslední minutě (10:10). V posledním podvečerním zápasu proti druhému našemu družstvu byla k vidění až nečekaně tvrdá házená, ve které si děvčata rozhodně nic nedarovala a obě družstva přistoupila k zápasu úplně naplno. Mírně navrch mělo družstvo černých, které zvítězilo 10:7.

Nedělní program jsme zahájili hodně utrápenou výhrou nad Hájemi. Po velmi slabém poločasu se výkon ve druhém sice trochu zvedl, ale i tak nebylo moc za co chválit (13:7). Totální kolaps pak přinesl zápas s Milevskem. V něm se děvčata kvůli několika nezdarům úplně psychicky složila a bylo obtížné donutit je vůbec jít na hřiště. Zápas proto skončil vysokou, ale určitě ne nezaslouženou prohrou se soupeřem, se kterým bychom jinak měli být schopni hrát vyrovnaně (6:17). Do posledního zápasu s jasným vítězem turnaje (Písek A) se naštěstí dokázala dát dohromady a především v útočné fázi byl výkon výrazně lepší. V obraně jsme ale s ubývajícími silami dokázali vzdorovat stále méně (10:20).

Cekově musíme výkony družstva hodnotit jako velmi nevyrovnané a ani obvyklé opory nepředvedly zdaleka tak dobré výkony jako na předchozích turnajích. Úseky, kdy se dařilo téměř vše, byly vzápětí střídány úseky, kdy se nedařilo nic, s čímž se děvčata po psychické stránce neuměla příliš vyrovnat. Celkové šesté místo v turnaji tomu také odpovídá. Z jednotlivců tentokrát není možno nikoho úplně vyzdvihnout, protože všechna děvčata určitě mohla (a tuto sezonu již i předvedla) určitě lepší výkony. To se týká i obou brankářek, které předvedly sice řadu pěkných zákroků, ale vedle nich inkasovaly i několik laciných branek.

Hrály: Bezdičková (15 střel / 7 branek), Loskotová (19/10), Madleňáková (4/0), Růžková A. (2/0), Růžková M. (19/12), Stulíková (18/11), Vaicová (9/4), Vopatová (35/23), Šollarová (30/9, Nyklesová (2/1)

Chytaly: Chvátalová 32%, Nyklesová 30%

DHC Plzeň červená

Družstvo červených přicestovalo také v pátek, ale do turnaje zasáhlo až v sobotu ráno. Po vyloženě ospalém zápasu proti Hájům jsme ale i přes povinnou výhru určitě být spokojeni nemohli (6:3). Zato druhý zápas proti Strakonicím již byl o hodně lepší. V útoku se sice tolik nedařilo střelecky, ale výborná obrana vedla k zasloužené výhře 8:6. Stejně tak zaslouženou byla i prohra v dalším zápasu s Pískem A, i když výsledek nakonec vypadá hůře, než jaký byl poměr sil na hřišti (3:13).

Výborný výkon pak holky předvedly proti Milevsku, kde opět fungovala agresivní obrana, ke které se přidala i větší efektivita v zakončení (11:9). Následný zápas proti klubovým kolegyním už ale střelecky tak vydařený nebyl, i když obě družstva předvedla velmi pěkný bojovný výkon (7:10).

V neděli nás pak čekaly zápasy proti oběma slávistickým družstvům. Ač se proti silným soupeřům bodovat nepodařilo, tak výkony v nich nebyly vůbec špatné a určitě bylo za co chválit. Zejména výkon proti červenému družstvu byl dramatický až do konce a děvčata sice byla z těsné prohry (6:7) smutná, ale alespoň mohla ze hřiště odcházet s tím, že udělala vše co mohla. Proti o něco silnějšímu družstvu modrých bylo sice skóre vyšší, ale nasazení a výkon nebyly vůbec špatné (11:17). Trochu slabší chvilku si děvčata vybrala v posledním zápasu proti Písku B. Po nepovedeném prvním poločasu (5:7), naštěstí dokázaly holky zapnout na vyšší obrátky a především díky 5 brankám Marti zápas otočit (11:8).

Celkově družstvo obsadilo páté místo a výsledný dojem z jeho výkonů je rozhodně lepší, než u družstva černých (i přesto, že ve vzájemném zápasu zvítězily černé). Výkony v jednotlivých zápasech byly mnohem vyrovnanější a děvčata dokázala bojovat i v zápasech, kdy vše nevycházelo podle představ. Z jednotlivců odehrála skvělý turnaj Eva, která s vysokou procentuální úspěšností dokázala proměňovat náskoky z křídel a zaslouženě byla nejlepší střelkyní družstva. Zdatně jí ale sekundovaly i ostatní. V důležitých okamžicích pak tým podržela i Nelča v brance.

Hrály: Bažantová E. (20/14), Bažantová M. (17/9), Březinová (11/7), Cvačková (8/3), Košková (16/5), Langerová (1/1), Mancellari (7/3), Palečková (10/3), Podlenová (7/0), Polanková (28/11)

Chytala: Langerová 42%