Žákovská liga, 2. kolo (DHC Plzeň 13. 1. 2019)

Druhé kolo Žákovské ligy odehrály hráčky DHC Plzeň v domácím prostředí.

V prvním utkání nastoupily proti Písku B. První desetiminutovka byla v naší režii - prosazovaly jsme se, střílely snadné branky a i obraně se dařilo. Udržovaly jsme si třígólový náskok. Písek ale minutu před koncem poločasu vyrovnal na 9 : 9. Vyrovnaná byla i druhá půle. My jsme odskočily na 15:9 v šesté mnutě, pak měl ale čtyřbrankovou šňůru Písek. My jsme si ale závěr pohlídaly a vyhrály nakonec rozdílem dvou branek 18:16. Pochvalu zaslouží Ája v brance, která nás nejen držela, ale díky ní jsme i vstřelily několik branek z rychlých útoků.

Druhé utkání proti JIndřichově Hradci bylo vyrovnané až do 15. minuty druhého poločasu (snížily jsme na rozdíl jediné branky 14 : 13 pro J. Hradec. Poslední tři minuty ale patřily Jihočeškám. My jsme si sice šance vypracovaly, ale bohužel neproměnily, a tak jsme prohrály 13 : 17. Za bojovnost a aktivitu zaslouží pochvalu Julča.

Třetí utkání proti Písku A bylo střetnutím dvou týmů, které nechtěly vyhrát. Přesto branky padaly a prvních 15 minut bylo vyrovnaných (5 : 5). Pak jsme ale vyrobily tři chyby a o poločase vedl Písek 9 : 6. My jsme prvních pět minut druhé půle pokračovaly v zoufalém výkonu a naprosto rezignovaly na vítězství. Soupeřky odskočily a už si výsledek hlídaly až do konce. Prohrály jsme po zbytečně odevzdaném výkonu 15 : 19. Jediným bojovníkem byla od začátku až do konce Beny.

V posledním proti Chebu bohužel vůbec nevyšlo brankářkám. Nutno říct, že obrana jim příliš nepomohla, a tak chebské spojky sázely z dálky jeden gól za druhým. Jen pro zajímavost - oba týmy měly z devítky shodně 17 střel. Cheb proměnil 13, my pouhých šest. Cheb vyhrál zaslouženě 23 : 18.

Dnes jsme měly několik těžkých soupeřů. Výborně hrající Béčko Písku trápilo úplně každého, ale tohle utkání jsme zvládly. S Jindřichovým Hradcem jsme odehrály velmi dobrý zápas, i když se na konec z vítězství radovaly soupeřky. Utkání s Pískem A a Chebem rozhodla bojovnost a ta nás bohužel dne nezdobila. V rozhodujících chvílích se nenašel žádný tahoun, který by to na sebe vzal a gól dal. Nejvíce se snažila Beny, ale její střelba neměla příliš velkou úspěšnost.