Pokus o třetí vítězství v řadě se nezdařil (DHC Plzeň – DHC Sokol Poruba - Mol liga 12. 1. 2019)

První polovinu základní části Mol ligy uzavřelo DHC na vlastním hřišti utkáním s Porubou. Vzhledem k nemocím a zraněním (Franzová, Oravcová, Holečková, Krausová, Fousková a Formanová) si premiéru v Molce odbyla dorostenka Bára Nosková. A nevedla si rozhodně špatně.

I přesto byly hráčky DHC připraveny pokusit se překvapit soupeře stejně jako v devátém kole v zápase s Veselím. V prvním poločase se domácím dařilo držet s favorizovaným soupeřem krok. Plzeňanky sice ani jednou nevedly, ale soupeřkám nedovolily příliš odskočit. V poločase prohrávaly jen 11:12.

I po poločasové přestávce bylo utkání vyrovnané. Domácí na chvilku vyrovnali a ve 12.minutě byl stav ještě 13:15. Pak však hosté vstřelili pět branek v řadě a utkání bylo prakticky ztraceno. Důvodem tohoto zlomu ve druhé desetiminutovce druhého poločasu bylo množství vyloučení, nedostatek fyzických sil i herních nápadů, ale i zranění do té doby velmi  dobře hrající Káji Pejškové. Ve druhém poločase se domácím podařilo vstřelit jen pět branek, což na vítězství proti kvalitnímu soupeři stačit nemohlo. Konečný výsledek 16:24 je vzhledem k prvním třem čtvrtinám zápasu trochu krutý. Hráčkám DHC lze sice jistě možné vytknout některé věci, ale v této situaci podaly slušný výkon a znovu ukázaly, že mohou hrát s každým, i když to ne vždy vydrží celý zápas.

Od minule se určitě zlepšila obrana podporovaná velmi dobře chytajícími brankářkami. Dvacet čtyři obdržených branek by běžně mělo na vítězství stačit.

Bohužel síly vydané v obraně pak viditelně scházely v útoku. Když se k tomu přidaly tři neproměněné sedmičky a šest jasných střel z křídel, výsledek je takový jaký je. Soupeři je třeba pogratulovat k vítězství a přiblížení se k vytouženému play off. DHC se musí soustředit na další zápasy, především na další kolo, kdy se představí v neděli 20. 1. od 17:00 h na hřišti DHC Slavia Praha. Utkání můžete sledovat na tvcom.cz