Ženy DHC přivezly první body ze hřiště soupeře ze slovenských Bánovců (HK Gabor Bánovce nad Bebravou -DHC Plzeň 6.1.)

DHC Plzeň poprvé v Mol lize cestovalo na Slovensko, na hřiště posledního celku Mol ligy do Bánovců nad Bebravou. I přes to, že podle všeho bylo DHC favoritem, bylo předem jasné, že nás na Slovensku nečeká lehký zápas. Domácí povzbuzeni poslední domácí remízou s Porubou a s podporou domácího prostředí kladli od první minuty poměrně velký odpor. DHC se sice dostalo do vedení v osmé minutě  a drželo ho až do závěrečného hvizdu, ale po celý zápas se nedokázalo odtrhnout o více než 4 branky.

Dvě hlavní kritické chvíle pro Plzeňačky nastaly, když nejprve 20 vteřin před přestávkou netakticky ztratili míč a ve snaze nedostat již branku si vysloužili dvě velmi přísná vyloučení. Do druhého poločasu nastupovali do dvouminutového oslabení o dvě hráčky, kdy však Slovenkám chytrou hrou nedovolili prakticky nic a tento úsek hry skončil smírně 1:1. Podobná situace se opakovala okolo 50. minuty, i když jen po dobu jedné minuty. I zde dokázali hosté nebezpečí vyrovnání zažehnat. Když V. Oravcová zvýšila minutu a půl před koncem na rozdíl čtyř branek, bylo jasné, že dva důležité bodíky putují na západ Čech. Domácí už jen dvěma brankami korigovali skóre na závěrečných 24:26.

Ještě že se body neberou za umělecký výkon jako v krasobruslení, ale za vstřelené branky. Pak by do Plzně určitě žádné body neputovaly. Hráčky DHC se příliš přizpůsobily domácí hře, byly netrpělivé v zakončení (neproměnily 3 sedmičky, 4 trháky a 6 jasných šancí ze šestky). Netrpělivost se projevila i v obranné fázi, kdy hráčky ve snaze získat míč často opouštěly obranný blok. Tím vznikaly mezery, do kterých domácí menší a lehčí hráčky s chutí padaly, a tak si vymodlily deset sedmimetrových hodů, které všechny bezpečně proměnily, i několik zbytečných vyloučení. Právě na obranu se tento týden bude muset DHC v tréninku zaměřit v první řadě. Na druhou stranu hráčky zaslouží pochvalu, že v kritických chvílích zachovaly chladnou hlavu a nenechaly se strhnout prostředím. Zvláštní pochvalu zaslouží brankářka E. Šibrová za milimetrově přesné trháky, které byly jednou z věcí, ve které hosté vysoce převyšovali domácí.

Na závěr si nemohu odpustit dvě věci. V první řadě pozvánku na zápas 11.kola v sobotu 12. 1., kdy DHC Plzeň hostí od 16:00 h Porubu. Druhou věcí je pohled na tabulku Mol ligy. Kdo by před začátkem soutěže čekal, že po desíti odehraných kolech bude mít plzeňský nováček stejně bodů jako loňský vicemistr Slavia Praha?

Branky v zápase: Oravcová 7, Mudrová 5, Šmrhová a Svobodová po 3, Kepková  a Holečková po 2, L. Galušková , Pejšková, Bušauerová a Líbalová po 1.