DHC po velmi slabém výkonu nepostupuje do semifinále (Český pohár - DHC Plzeň - SHK Veselí nad Moravou 20.12.2018)

Opakování posledního podzimního kola přineslo čtvrtfinále Českého poháru.

Do Plzně přijelo Veselí na Moravě již bez své střelkyně Olšovské. DHC chyběla též jeho vysoká střelecká spojka V. Oravcová.

Kdo čekal stejný průběh utkání jako v Mol lize musel být hodně zklamán. Zatímco v Molce byl na straně DHC nadšeně bojující tým, který šel nekompromisně za ziskem dvou bodů, v poháru se představilo unuděné družstvo, vytvářející jednu dětskou chybu za druhou.

Veselí od počátečních minut tahalo za delší konec. Celý první poločas vedlo o dvě až tři branky, což bylo pro domácí ještě velmi milosrdné. Tento trend trval do sedmé minuty druhého poločasu (14:17). Pak Veselí osmi lehkými brankami v řadě za přihlížení domácích hráček rozhodlo utkání. Závěr se už jen dohrával do nelichotivého stavu 21:33.

V utkání bohužel nic nefungovalo. Věci, které jsme trénovali po celý měsíc přestávky, se v zápase objevovaly minimálně. Obrana se rozsypala jako domeček z karet, pryč byl důraz z posledních utkání. Takovým výkonem bychom se těžko prosazovali v 1.lize, v žádném případě v interlize.

Interligová kritéria splnily možná obě brankařky, které ale za děravou obranou musely často řešit neřešitelné situace a V. Mudrová na spojce. Pár světlých chvilek měla A. Krausová. Ostatní už se asi viděli u vánočních pohádek.

Na závěr zbývá omluvit se za výkon více než stovce povzbuzujících diváků a popřát všem hodně klidu v závěru roku 2018.

Přijďte znovu druhý lednový víkend, kdy do Plzně zavítá soupeř z Poruby (sobota 12. 1. 2019 od 16:00 h).