Česko-německá spolupráce RHC DHC Plzeň a HC Leipzig (Plzeň, 14. - 16. 12. 2018)


Česko-německá spolupráce RHC DHC Plzeň a HC Leipzig (Plzeň, 14. - 16. 12. 2018)

Díky finanční podpoře Fondu Budoucnosti již třetím rokem pokračuje Česko-německá spolupráce klubů DHC Plzeň a HC Leipzig. Spolupráce probíhá formou dvou prodloužených víkendů - jeden v Čechách a druhý v Německu. Akce je určena pro starší žačky.

Třetí prosincový víkend zavítali naši němečtí přátelé k nám do Plzně. Akci jsme zahájili v Jump Plzeň, kde si hráčky zaskákaly na trampolínách.

V sobotu byl tréninkový den. Nejprve vedli dopoledne trénink němečtí trenéři. Jak se mohla děvčata přesvědčit, bylo to ve velkém tempu a "hodně se běhalo". Nechyběla skokanská cvičení a na závěr střelecká soutěž. Pak se všichni společně odebrali na oběd do Sokolovny Bolevec a díky česko-německému složení stolů se všechna děvčata pokoušela konverzovat a zjišťovala, jak to chodí jinde. Po obědě následoval trénink pod vedením českých trenérek. Hlavní náplní byla spolupráce dvojic a trojic. Trénink končil malým tréninkovým turnajem smíšených družstev. Odpoledne měli trenéři i hráčky HC Leipzig možnost poznávat krásy Plzně a odpočívat. V neděli ráno byl na programu přátelský zápas DHC Plzeň proti HC Leipzig. Naše děvčata začala výborně a skvěle bránila obranu 1 : 2 : 3. I v útoku nám nechyběla odvaha, takže jsme byli více než rovnocennými partnery. Ve druhé části si děvčata vyzkoušela obranu 0 :6 a ve třetí 1 : 5. K vidění byla řada pěkných akcí na obou stranách.

Všichni už se těší na další setkání, které bude v Lipsku, 29. - 31. 3. 2019

Děkujeme Fondu Budoucnosti za možnost uskutečnit tuto akci, všem hráčkám za dobrou reprezentaci a rodičům za upečení buchet!

Fotky zde.

2018-12-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže