Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 8. 12. 2018)


Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 8. 12. 2018)

V sobotu 8.12. se sešla děvčata k pokračování dlouhodobé soutěže Plzeňské ligy tentokráte doma na DHC Plzeň. Áčko odehrálo 4 zápasy a béčko 3 zápasy.

DHC Plzeň A

První zápas s našim Béčkem byl od začátku jasně v naši režii. Holky dávaly góly z rychlých i postupných útoků. Zahrály si i na různých postech, pro některé z nich netradičních. V brance se vystřídaly obě brankarky a zapas pro nás skončil jasnou výhrou 39:12.

Ve druhem zápase proti Hvězdě Cheb B jsme navázaly na první zapas a i zde nebylo o vítězi pochyb. I když nutno podotknout že v zápase bylo několik technických chyb a výkon nebyl zcela ideální.

V zápase proti plzeňské Slavii byly dané jasné pokyny, jak bránit nejlepší hračku Slavie, a především Vazka tyto pokyny plnila na 100%. Z dobré obrany jsme pak přecházely do rychlých útoků, kde obě naše křídla Vali i Julča dávaly snadné góly. Par pěkných akci předvedla také Kepi a my jsme si tak mohly připsat další 2 body do tabulky.

K poslednímu zápasu turnaje jsme nastoupily proti HC Plzeň. I zde byly jasné pokyny jak k obraně tak k útoku, především ke střelbě, jelikož hostující tým měl v bráně pouze hračku z pole nikoliv brankářku. Holky sice vše neplnily tak, jak je určitě v jejich silách, ale i přes to jsme zapas dotáhly do vítězného konce.

Celkově je za celý turnaj nutno pochválit brankářky jak Aju tak Lucku, obě odchytaly stejný počet minut a předvedly několik výborných zákroku. V útoku se jako vždy dařilo především našim křídlům Valče s Julčou, par povedených akcí předvedly i Vazka s Kepi. I přes jasné 4 výhry je ale stále na čem pracovat před dalším kolem jak Plzeňské, tak Žákovské ligy.

Hrály:

Benešová 12, Dubská 28, Hofríkvoá 6, Hýblová 3, Kepková 11, Krausová 21, Měchurová 2, Nová 6, Toušová 24, Šerá 1, Šindelářová 4

DHC Plzeň B

V prvním zápase proti Áčku jako by se děvčata zalekla svých kamarádek z týmu a výhru jim velmi ulehčila především nepřesnou střelbou a slabým výkonem v obraně. Proto pro ně zápas dopadl vysokou prohrou.

V dalším zápase s HC Plzeň, jsme doufaly v mnohem lepší výkon, než v zápase před tím.

Skutečnost však byla snad ještě horší než v prvním zápase. Děvčata hrála s hostující brankářkou (hráčkou z pole) vybíjenou. Našich pokynů nedbala a i díky těmto všem faktům, zapas prohrála.

Po zápase přišla v šatně důrazná promluva o celém zápase. Největším zklamáním byl výkon nejstarších děvčat, která by družstvo měla táhnout a být oporou pro děvčata z mladších žákyň, které je na turnajích doplňuji.

Poslední zapas s plzeňskou Slavií děvčata předvedla svůj nejlepší výkon na turnaji. I přes konečnou prohru lze říct ze děvčata bojovala. V útoku konečně umisťovala strelbu a i v obraně si byly holky schopné pomoct.

Celkové hodnocení však nemůže byt vůbec pozitivní. V prvních dvou zápasech to vypadalo, jako kdyby to holky vůbec nebavilo a přišly si na turnaj spíše popovídat, než předvádět nějaké výkony, které bychom od nich očekávaly.

Za turnaj pochvalu snad nikdo nezaslouží. Poděkování patří ale 3 mladším začkam Bury, Terce Vaicu a Elišce za doplnění Béčka.

Hrály:

Baumruková 2, Bourová 10, Burjasová, Cheníčková, Chocová 6, Dolanská, Pechová 4, Perglová 7, Vaicová 2, Wandlová 1, Zaplatílková 7

2018-12-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže