Mladší žačky - Bramborové Háje (7. – 9. 12. 2018)


Mladší žačky - Bramborové Háje (7. – 9. 12. 2018)

Mladší žačky se již po několikáté zúčastnily výborně obsazeného turnaje, který v chodovské hale pořádají Háje. Po turnajích v kategorii mini tentokrát poprvé i ve vyšší kategorii. Na turnaj jsme tradičně vzali 14 hráček, včetně 2 brankářek a ve všech zápasech jsme bez ohledu na výsledek pravidelně střídali dvě kompletní šestice. Všechna děvčata tak strávila na hřišti stejné množství času a rozhodně jej dokázala využít ke spokojenosti trenérů.

Poslední turnaj v Žirovnici přinesl poměrně nevyrovnané výkony, ale tentokrát děvčata až na jednu výjimku navázala na ty z našich lepších zápasů. Páteční rozjezd byl po cestě sice ještě trochu ospalejší a v útoku ne vše vycházelo podle představ. Základem úspěchu proti Zlínu tak byla především výborná obrana (10:6).

Zato první sobotní zápas už z naší strany rozhodně ospalý nebyl. Fyzická převaha domácího družstva byla sice velká, ale děvčata se soupeře vůbec nezalekla a nepoložilo je ani, to že se soupeři podařilo v závěru prvního poločasu odskočit na 7:3, což bylo ale způsobeno především naší smůlou v zakončení. Ve druhém poločasu se podařilo skóre rychle dorovnat, ale v závěru se štěstěna opět přiklonila na stranu hájského družstva. Po těsné prohře 11:12 ale děvčata určitě mohla ze hřiště odcházet s hlavou nahoře, protože s předvedeným výkonem jsme rozhodně mohli být spokojeni.

Jedinou slabší chvilku v turnaji si děvčata vybrala proti Jindřichovu Hradci. Proti opět velmi dobře hrající obraně si soupeře moc nevěděl rady, ale nám se vůbec nedařilo v útoku, kde jsme ztráceli míče po technických chybách, což soupeř trestal góly z protiútoků. Zápas, který bychom jinak měli vyhrát, jsme proto zaslouženě prohráli (8:9). Že se ale jednalo jen o ojedinělý výpadek předvedla děvčata hned v následujícím zápasu proti Ivančicím, který byl víc než cokoliv jiného perfektně odbojovaný. Proti soupeři, který jako jediný na turnaji dokázal překvapivě porazit jinak suverénního vítěze z Písku, jsme si po celý zápas drželi 1-2 brankový náskok, který jsme si opět především díky velkému nasazení obrany pohlídali až do konce (9:8).

Podobně, možná spíše ještě výše, pak lze hodnotit i výkon v dalším zápasu proti Slavii Praha, kde jsme jasnému favoritovi dokázali nečekaně vzdorovat až do úplného závěru. Začátek sice vůbec nevyšel (v 6.min 1:5), ale děvčata zápas nezabalila a krok za krokem náskok soupeře stahovala. 15 sekund před koncem se nám podařilo za stavu 10:11 získat míč a po time-outové poradě děvčata přesně splnila pokyny trenérů. Ošklivý faul kolenem na Lauru, po kterém mělo následovat vyloučení a sedmička, však zůstal nepotrestán, a ač jsme si remízu určitě zasloužili, tak šanci vyrovnat už jsme bohužel nedostali.

Poslední večerní zápas s Pískem, který nás kvalitou zatím převyšuje, byl příležitostí nechat zahrát hráčky i na jiných postech, než na jakých hrály v předchozích zápasech. Výsledek tak pro nás nebyl vůbec důležitý (9:19). Pak už nás čekala jen zajímavá projížďka historickou tramvají, která nás provezla samotným centrem předvánoční Prahy.

Po náročné sobotě se děvčatům v neděli vůbec nechtělo vstávat, ale na hřišti to naštěstí poznat nebylo. Na soupeře z Milevska, které nás v Žirovnici porazilo o 7 branek, jsme vlétli jako uragán a v 8.min vedli 7:1. V závěru poločasu sice soupeř trochu snížil, ale druhý poločas už byl opět zcela v naší režii. Životní zápas odehrála Marťa, která těžila zejména ze spolupráce s Larou a zatížila konto soupeře 6 brankami. Po skvělém výkonu jsme soupeři oplatili porážku a zvítězili jasně 18:10. Poslední zápas proti domácímu béčku pak přinesl kromě povinné výhry opět možnost nechat hráčky zahrát na jiných postech a v poli si tentokrát zahrály i obě brankářky (13:4).

Ač jsme zde opět byli jasně nejmladším (11 hráček ročníku 2007 a jen 3 ročníku 2006), nejmenším a nejlehčím družstvem, tak celkově jsme díky zamotané tabulce skončili na výborném čtvrtém místě, kdy navíc medaile nebyla vůbec daleko (pokud bychom porazili Jindřichův Hradec, což jsme měli, a uhráli remízu se Slavií či Hájemi, což jsme mohli). Po celý turnaj nás zdobila výborná hra obrany, kde je oproti začátku sezóny vidět výrazný posun a i děvčata už sama pochopila, že obrana 1:2:3 je při důsledném plnění rolí a dostatečné agresivitě šancí, jak uspět i proti fyzicky jasně vyspělejším soupeřům. Speciální pochvala patří oběma zadákům Bříze a Šolly, které se sice v útoku tolik do hry nedostaly, ale jejich přínos pro obranu byl neocenitelný. Výborně zachytaly i obě brankářky.

Rezervy je potřeba vidět v útoku, i když i zde už byla odvaha zakončovat z dálky o něco větší. Potřebovali bychom ale, aby se k Lauře, která opět patřila mezi nejlepší střelkyně turnaje (a opět zakončovala jen po rychlých průnicích na brankoviště a z protiútoků, nikoliv střelbou zdálky), přidal i někdo další. Oproti turnaji v Žirovnici bylo ale vidět velké zlepšení a celkově musíme být s výkony na turnaji velmi spokojeni. Všem hráčkám patří velká pochvala a poděkování pak i rodičům za fandění a pomoc s dopravou.

Hrály: Bažantová M. (13 střel / 11 branek), Bezdičková (13 / 4), Březinová (4 / 3), Cvačková (3 / 1), Košková (5 / 3), Palečková (14 / 6), Polanková (22 / 8), Růžičková (14 / 3), Růžková M. (14 / 8), Stulíková (19 / 8), Šollarová (7 / 2), Vopatová (37 / 30)

Chytaly: Chvátalová (44%), Nyklesová (31%)

Konečné pořadí:

1. Sokol Písek

2. Slavia Praha

3. HC Háje I

4. DHC Plzeň

5. Milevsko

6. Ivančice

7. Zlín

8. Jindřichův Hradec

9. HC Háje II

2018-12-09 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže