1. kolo Žákovské ligy (Strakonice 2. 12. 2018)

První kolo Žákovské ligy odehrály hráčky DHC Plzeň ve Strakonicích.

Hned první utkání nás čekal favorit dnešního turnaje - Strakonice. My jsme zaspaly začátek, nebyly schopné ubránit pivota a nepřesně střílely. Druhý poločas už byl z naší strany trochu lepší, ale přesto se z vítězství zaslouženě radovaly Strakonice (21 : 15). Vyzdvihnout je potřeba zejmna výkon Vali a Julči.

Druhé utkání jsme nastoupily proti Třeboni a hned od začátku jsme hrály s velkou chutí (s tímto soupeřem jsme se letos utkaly už čtyřikrát a třikrát jsme prohrály). Tentokrát jsme byly od začátku důraznější, výborně jsme bránily (zejména Hofi a Beny) a v útoku se k Julče a Majdě přidala Vali. Vyhrály jsme zaslouženě 21 : 15.

Ve třetím utkání proti Havlíčkovu Brodu jsme se protrápily prvním poločasem a i v tom druhém jen těžko dávaly branky (především za to mohla naše opět velmi nepřesná střelba z prostoru spojek). Sice jsme vyhrály 19 : 13, ale výkon nebyl nijak přesvědčivý.

Ve čtvrtém utkání jsme v prvním poločase jasně dominovaly na hřiště a vypracovaly si až sedmibrankový náskok (11 : 4). Pak ale po prostřídání přišlo několik hluchých okamžiků. Ty pokračovaly i v druhém poločase a zápas se rázem změnil v drama a my jsme musely bojovat o výsledek. Postupně jsme ztrácely vybudovaný náskok až na remízu 17 : 17 ve 14. minutě. Na konci jsme sice nejprve odskočily na hubené jednobrankové vedení, ale v závěru jsme ztratily míč a dostaly gól z rychlého útoku. S Velkým Meziříčím jsme tedy jen remizovaly 19 : 19.

Celkově zaslouží největší pochvalu Julča a Vali. Obě byly výraznými osobnostmi a tahouny. V brance družstvo opět držela Ája. V některých okamžicích se dařilo Majdě a Vážce. Neúnavně holky podporovala na hřišti i na lavičce Beny. U ostatních hráček jsou zatím výkony velmi nevyrovnané.

Aichingerová, Benešová 5, Bourová 1, Dubská 23, Hofírková 1, Hýblová 2, Kepková 2, Komárková 10, Krausová 5, Nová 3, Toušová 23