1. kolo Žákovské ligy (Strakonice 2. 12. 2018)


1. kolo Žákovské ligy (Strakonice 2. 12. 2018)

První kolo Žákovské ligy odehrály hráčky DHC Plzeň ve Strakonicích.

Hned první utkání nás čekal favorit dnešního turnaje - Strakonice. My jsme zaspaly začátek, nebyly schopné ubránit pivota a nepřesně střílely. Druhý poločas už byl z naší strany trochu lepší, ale přesto se z vítězství zaslouženě radovaly Strakonice (21 : 15). Vyzdvihnout je potřeba zejmna výkon Vali a Julči.

Druhé utkání jsme nastoupily proti Třeboni a hned od začátku jsme hrály s velkou chutí (s tímto soupeřem jsme se letos utkaly už čtyřikrát a třikrát jsme prohrály). Tentokrát jsme byly od začátku důraznější, výborně jsme bránily (zejména Hofi a Beny) a v útoku se k Julče a Majdě přidala Vali. Vyhrály jsme zaslouženě 21 : 15.

Ve třetím utkání proti Havlíčkovu Brodu jsme se protrápily prvním poločasem a i v tom druhém jen těžko dávaly branky (především za to mohla naše opět velmi nepřesná střelba z prostoru spojek). Sice jsme vyhrály 19 : 13, ale výkon nebyl nijak přesvědčivý.

Ve čtvrtém utkání jsme v prvním poločase jasně dominovaly na hřiště a vypracovaly si až sedmibrankový náskok (11 : 4). Pak ale po prostřídání přišlo několik hluchých okamžiků. Ty pokračovaly i v druhém poločase a zápas se rázem změnil v drama a my jsme musely bojovat o výsledek. Postupně jsme ztrácely vybudovaný náskok až na remízu 17 : 17 ve 14. minutě. Na konci jsme sice nejprve odskočily na hubené jednobrankové vedení, ale v závěru jsme ztratily míč a dostaly gól z rychlého útoku. S Velkým Meziříčím jsme tedy jen remizovaly 19 : 19.

Celkově zaslouží největší pochvalu Julča a Vali. Obě byly výraznými osobnostmi a tahouny. V brance družstvo opět držela Ája. V některých okamžicích se dařilo Majdě a Vážce. Neúnavně holky podporovala na hřišti i na lavičce Beny. U ostatních hráček jsou zatím výkony velmi nevyrovnané.

Hrály:

Aichingerová, Benešová 5, Bourová 1, Dubská 23, Hofírková 1, Hýblová 2, Kepková 2, Komárková 10, Krausová 5, Nová 3, Toušová 23

2018-12-03 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže