Starší dorostenky podlehly v předehrávce Slavii Praha (27. 11. 2018)

V úterý v odpoledních hodinách, dorazily straší dorostenky do pražského Edenu k předehrávce 10.kola s pražskou Slávii.

Úvod utkání se slibněji vyvíjel pro hostující tým, který v 7. minutě vedl 7:4. Další sedmiminutovku si  však domácí vzali do svých rukou a stáhli  nepříznivý výsledek na remízu 9:9. Pak už se utkání do konce prvního poločasu přelévalo z jedné strany na druhou a skóre tak o poločase bylo 17:16 pro domácí tým.

Na začátku druhého  poločasu jsme však velmi polevily v obraně a dovolily tak soupeřkám odskočit o šest branek - ve 42. minutě vedli domácí 27:21. Tento nepříznivý výsledek se nám podařilo ještě v  54 minutě stáhnout na třígolový rozdíl, ale domácí slávistky si vítězství vzít  nenechaly  a utkání dotáhly do pro ně vítězného konce (37:31).

Jako již tradičně byly tahouny družstva Pája Kepková (8 branek) a Věrka Oravcová (7 branek). Těm výborně sekundovala křídla Markéta Fousková (4 branky), Anička Šmrhová (3 branky), Tery Poslední (2 branky). Góly přispěly i Lucka Drozdová (2 branky), Bára Nosková (2 branky), Helča Voráčková (2 branky) a Kačka Šimáčková (1 branka). Oporami byly i Kája Kliková, Tomy Tomanová, Verča Vodáková a Lucka Kovářová. Po dlouhé pauze způsobené zraněním se do branky statečně postavila Míša Šlehoferová.