Házenkářský turnaj výběrů mladších žaček (24. 11. 2018)


Házenkářský turnaj výběrů mladších žaček (24. 11. 2018)

Již čtvrtý ročník turnaje výběrů proběhl v sobotu v hale 31. ZŠ Plzeň. Plzeňský kraj reprezentovala tradičně dvě družstva složená z hráček ročníků 2006 a 2007. Zastoupena byla tentokrát všechna plzeňská družstva, doplněná o hráčky z Rokycan. Tachovské hráčky se bohužel turnaje nezúčastnily. Výběr ročníku 2006 musel proto být doplněn i o 3 hráčky ročníku 2007. Ze strany všech družstev byla k vidění výborná házená, a to i přesto, že se děvčata musela poprat i s pro ně nestandardně dlouhou hrací dobou 2x20min s krátkou přestávkou.

Plzeňský kraj 2006

Družstvo vstoupilo do turnaje trochu očekávaným, ale vůbec ne snadným vítězstvím proti mladším spoluhráčkám. Nakonec z toho bylo drama až do konce a těsná výhra 16:14. Druhý zápas proti pozdějšímu vítězi z Jihočeského kraje přinesl až nečekaně dobrý výkon v prvním poločasu, kdy byla děvčata favoritovi zcela vyrovnaným soupeřem. Výborně hrála především Mařka Krejbichová na pivotu, která vedle 4 branek vybojovala ještě několik sedmiček. Po přestávce se ale úplně přestalo dařit střelecky a ani obrana už nebyla tak pevná jako v prvním poločasu. Jihočešky proto vyhrály 17:10.

Zato zápas proti Vysočině sliboval určitě vyrovnanější průběh, což se potvrdilo. Několik našich hluchých úseků a zbytečné technické chyby však bohužel zapříčinily, že z vítězství 20:17 se mohl radovat soupeř. Tahle prohra hodně mrzela, protože body určitě nebyly nereálné. Chuť si děvčata spravila v posledním zápasu proti Karlovarskému kraji, který byl zároveň soubojem o třetí místo. V zápasu děvčata neponechala nic náhodě, od začátku až do konce jej kontrolovala a zaslouženě zvítězila 21:11.

Z jednotlivkyň je potřeba určitě vyzvednout zejména střelecký výkon Markéty Kovářové, která byla nejlepší střelkyní družstva. V prvních dvou zápasech byla velkou oporou jak v obraně, tak i v útoku Mařka Krejbichová (pak bohužel musela odjet). Střelecky se dařilo i Máje Polankové, která navíc odvedla i velký kus práce v obraně, kde schytala několik tvrdých ran. V neposlední řadě pak musíme pochválit i Nelu Langerovou, která byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

Hrály:

HC Plzeň: Krejbichová Marie

HK Slavia VŠ Plzeň: Dixová Robin, Kovářová Markéta

DHC Plzeň:  Baumruková Eliška, Bažantová Eva, Bažantová Martina, Březinová Kateřina, Košková Tereza, Krejčíková Simona, Langerová Nela, Mancellari Sára, Polanková Markéta, Růžičková Adéla, Zídková Andrea

 

Plzeňský kraj 2007

Pro družstvo ročníku 2007 byl turnaj především o sbírání zkušeností a děvčata určitě nezklamala. Již v prvním zápasu živila proti starším spoluhráčkám naději na body a bojovala až do úplného konce. To bylo příznačné i v dalších zápasech proti Vysočině a Jihočeskému kraji, protože dokud byl výsledek vyrovnaný, děvčata bojovala ze všech sil, ale jakmile se soupeři podařilo odskočit o několik branek, již šel výkon dolů. Družstvo z Vysočiny dokázala naše děvčata zaskočit vysunutou obranou, která dělala soupeři zpočátku velké problémy. Jak ale narůstalo skóre, tak nasazení obrany klesalo. Když se k tomu přidala nepřesná střelba, zápas skončil až příliš krutou prohrou 32:9.

Ve třetím zápasu proti mnohem zkušenějším a fyzicky vyspělejším Jihočeškám byla role družstva těžká a děvčata vydržela vzdorovat jen necelý poločas. Pak už skóre narůstalo až na konečných 32:6, i když herně rozdíl až tak velký nebyl. Jednoznačně nejlepší výkon předvedla děvčata proti výběru Karlovarského kraje. Zápas byla zcela vyrovnaný, bohužel před koncem se soupeři podařilo odskočit na rozdíl 3 branek. Díky osobní obraně a obrovskému nasazení v závěrečné dvouminutovce se podařilo rozdíl snížit až na jednu branku, 20s před koncem ještě děvčata znovu získala míč, ale poslední útok už se bohužel zakončit nepovedlo (17:18).

Z jednotlivkyň musíme rozhodně vyzdvihnout výkony obou brankářek Adélky Chvátalové a Lucky Ivaničové. Nejlepší střelkyní družstva byla Laura Vopatová.

Hrály:

HK Rokycany: Ivaničová Lucie, Mašková Gabriela

HK Slavia VŠ Plzeň: Krejčí Diana, Vnoučková Ilona

DHC Plzeň: Bezdičková Viktorie, Burjasová Tereza, Cvačková Natálie, Chvátalová Adéla. Loskotová Barbora, Palečková Aneta, Růžková Magdaléna, Šollarová Kateřina, Vaicová Tereza, Vopatová Laura.

Konečné pořadí turnaje:

  1. Jihočeský kraj
  2. Vysočina
  3. Plzeňský kraj 2006
  4. Karlovarský kraj
  5. Plzeňský kraj 2007

Nejlepší jednotlivkyně:

- hráčka: Andrlíková Eva (Jihočeský kraj)

- střelkyně: Kudlová Šárka (Vysočina)

- brankářka: Langerová Nela (Plzeňský kraj 2006)

Fotky z turnaje zde.

2018-11-25 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže