Plzeňská liga mladších žaček (18. 11. 2018 Lázně Kynžvart)


Plzeňská liga mladších žaček (18. 11. 2018 Lázně Kynžvart)

Čtvrtý turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se uskutečnil v nově otevřené hale v Kynžvartu.

Áčko

První zápas proti domácímu družstvu byl ideální příležitostí rozehrát se a výkon při osobce tomu také nasvědčoval. Soupeře jsme téměř nepustili k míči a jasně zvítězili 9:1. Při shot-outech chyběla o něco větší koncentrace na zakončení, jelikož i přes velmi dobré přihrávky jsme ze 13 střel proměnili jen 6, z toho 5 za 2 body (11:3). Při hře se děvčata více než na plnění taktických pokynů soustředila na zakončování z rychlých útoků, což proti takovému soupeři byla trochu škoda a určitě byla větší příležitost vyzkoušet si hru proti postavené obraně (12:0).

Druhý zápas proti HC Plzeň mělo podobný průběh, snad jen s tím rozdílem, že nasazení v obraně muselo být o poznání vyšší. Okénka v obraně se sice nějaká objevila, čehož dokázala využívat nejlepší hráčka soupeře, ale pokud už se dostala k zakončení, tak ji neomylně vychytávala Nela v brance (včetně 5 zneškodněných sedmiček). Všechny tři části zápasu jsme proto dovedli k bezpečné výhře (9:0 osobka, 13:1 trháky, 13:1 hra). Ve hře opět padla většina branek z rychlých útoků.

Ve třetím zápasu jsme se díky systému soutěže (každý s každým hraje 3x během sezóny) utkali opět s HC Plzeň. Možná pod dojmem předchozího zápasu tentokrát nebylo nasazení při osobce úplně nejvyšší (6:3). Při trhácích (16:0) i hře (11:2) už však byl průběh zápasu opět jednoznačný. Za zmínku stojí především 2 krásné trefy Anetky z dálky, která snad konečně pochopí, že bez střelby hrát nejde, a především první gól Marušky, která se po několika málo trénincích zúčastnila svého prvního turnaje a dokázala zastínit i některé zkušenější hráčky.

Celkově děvčata předvedla určitě nadprůměrné výkony, i když je třeba přiznat, že jsme se zde nepotkali s úplně nejsilnějšími soupeři. Ocenit lze hlavně výkon obrany a rychlý přechod do útoku. Slabinou je stále hra proti postavené obraně, kterou jsme si zde ale příliš nevyzkoušeli.

Hrály: Bezdičková 9 střel / 8 branek, Březinová 5/4, Cvačková 5/4, Košková 4/4, Krejčíková 3/0, Palečková 4/4, Polanková 8/6, Růžičková 7/5, Stulíková 6/2, Šantorová 5/1, Šollarová 6/5, Vopatová 19/19

Chytala: Langerová 81%

 

Béčko

Béčko odehrálo v prvním zápasu proti HC Plzeň výbornou osobní obranu. Sice se úplně nedařilo ubránit fyzicky vyspělejší hráčky soupeře, ale v útoku jsme se dokázali prosazovat díky dobrému pohybu i individuálním uvolněním. Těšit nás tak může tak může poměrně překvapivá remíza 7:7, po které následovala výhra v shot-outech (5:0). Ve hře už nás soupeř dokázal přetlačit silou (10:6), i když jsme nepředvedli vůbec špatný výkon. První branku na rovněž prvním turnaji vstřelila Julča.

V druhém zápasu proti Kynžvartu se při osobce vůbec nedařilo střelecky. Ač jsme si vypracovali hodně dobrých střeleckých pozic, tak soupeř vyhrál 2:7. Ani v shot-outech se příliš nedařilo (4:8). Za to ve hře předvedla děvčata výborný výkon a zcela zaslouženě zvítězila, a to ještě velké množství střel zůstalo neproměněných (9:6).

Poslední zápas proti Tachovu měl opačný průběh. V osobce se děvčata nejsilnějšího soupeře v soutěži vůbec nezalekla a statečně vzdorovala až do konce (7:10). V trhácích (2:11) i hře (3:9) už měl ale navrch soupeř. Porovnáme-li ale výsledky tachovských proti jiným týmům, tak tento výsledek rozhodně není propadákem, spíše naopak.

Celkově musíme děvčata hodně pochválit a dojem z jejich hry je velmi dobrý. Téměř polovinu družstva tvořily hráčky, které nemají téměř žádné zápasové zkušenosti, a přesto se příležitosti nezalekly a dostaly stejný prostor na hřišti jako ostatní. Pro zkušenější hráčky jsou pak tyto zápasy příležitostí předvést se ve zcela jiných rolích, než by hrály v áčku.

Hrály: Bažantová E. 11 střel / 3 branky, Bažantová M. 14/8, Burjasová 12/7, Madleňáková 3/0, Mancellari 8/4, Podlenová 4/0, Radová 5/1, Růžková A. 1/0, Smejkalová 0/0, Vaicová 19/9, Zídková 12/3

Chytaly: Kaucká 24%, Nyklesová 33%

2018-11-18 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže