Tak to konečně klaplo (DHC Plzeň - Veselí nad Moravou 11.11.2018)

V posledním interligovém zápase roku 2018 před reprezentační přestávkou přijel do Plzně loňský medailista - celek Veselí nad Moravou.

Tým, který se opírá o dvě excelentní střelkyně Olšovskou a Hubáčkovou začal sebevědomě, i když trochu vlažně. Nadšeně hrající domácí tak vedli v 10 minutě 6:3 a ve 20. minutě největším rozdílem 13:7. V závěru poločasu hosté snížili díky lehkým taktickým chybám DHC na 17:13.

Do druhého poločasu šlo DHC s odhodláním udržet vítězství a připsat si dva body. Kritický okamžik nastal okolo desáté minuty druhého poločasu. Dvě zbytečná vyloučení na domácí straně znamenala snížení na 20:19. Naštěstí i hosté hráli často za hranicí pravidel a pykali za to dvěma vyloučeními Kubáčkové. Toho dokázaly hráčky DHC využít a misky vah opět převážit více na svoji stranu. Osm minut před koncem vedlo DHC o čtyři branky. Veselí ještě snížilo na 27:26, ale závěr patřil týmu, který více toužil po vítězství. Nic na tom nezměnila ani několikaminutová osobní obrana po celém hřišti. DHC zvítězilo 31:27 a zaslouženě si připsalo dva body.

Po několika zápasech, kdy DHC nehrálo úplně špatně, ale na body z různých důvodů nedosáhlo, konečně zapadla všechna kolečka do sebe. Po kolektivním výkonu mohou hráčky jít do několikatýdenní pauzy s klidnou hlavou.

Všechny hráčky, které do zápasu nastoupily, odevzdaly vše, co v nich je. Asi by se v takovém zápase neměla vyzdvihovat žádná hráčka, ale přesto mi to nedá. Je třeba vyzdvihnou tři jména. V. Oravcovou za její střeleckou aktivitu; v obraně, D. Franzovou, která rozbíjela ve středu obrany útočné pokusy Moravanek a brankářskou exhibici E. Šibrové. Jedničku s hvězdičkou zaslouží všichni, včetně fandících diváků.

Hráčky ještě do konce roku čeká Český pohár. Už v úterý nastoupí v osmifinále na půdě prvoligových Vršovic.

Branky v zápase: Oravcová 8, Líbalová 5,Kepková a Mudrová po 4,Franzová a Svobodová po 3, L.Galušková a Bušauerová po 2, Ferencová, D.Galušková, Krausová, Fousková, Šmrhová, Pejšková,