Házenkářský turnaj výběrů starších žaček (10. 11. 2018)


Házenkářský turnaj výběrů starších žaček (10. 11. 2018)

Již čtvrtý ročník turnaje výběrů proběhl v hale 31. ZŠ Plzeň v sobotu 10. listopadu. Tentokrát bohužel s nižší účastí družstev. Proto byly do turnaje kromě klasických utkání zařazeny i další disciplíny - střelba sedmimetrových hodů a střelba na rychlost (měřeno radarem).

Plzeňský kraj reprezentovala tradičně dvě družstva a je skvělé, že v obou se představily hráčky všech klubů Plzeňského kraje. Děkujeme všem klubům, že děvčatům umožnily účast, a všem hráčkám za dobrou reprezentaci!

Plzeňský kraj 2004

Družstvo nevstoupilo do turnaje vůbec dobře a patrně předpokládalo, že se zápas proti jejich mladším spoluhráčkám "odehraje sám". Až po vystřádání celé sestavy zavelela k obratu Aneta Stehlíková a třemi brankami v řadě přesvědčila spoluhráčky, že "se to dá". Pak už se chytly i ostantí, a tak na konci utkání svítilo na ukazateli 28 : 19 pro ty "starší".

Druhé utkání s Vysočinou bylo jkao na houpčace a obě družstva se střídala ve vední. Nás držela v brance Ája a v poli družstvo táhly tentokrát Julča Dubská, Majda Komárková a Kamila Skácelová. Konec utkání jsme zvládly lépe my a vyhrály.

Ve třetí utkání proti Jihočeskému kraji jsme odehrály skvělý první poločas, ve kterém jsme měly mírně navrch. V tom druhém zase tahaly za delší konec Jihočešky - my jsme si vybraly opět smolnou pětiminutovku, kdy jsme neproměnily a příliš často dohrávaly do pivota a Jihočešky si vypracovaly mírný náskok, který jsme už nedokázaly dotáhnout. Prohrály jsme 25 : 27.

Hrály:

Slavoj Tachov: Bílá Eliška, Skácelová Marcela, Skácelová Kamila

HC Plzeň: Panošková Tereza

HK Slavia VŠ Plzeň: Bílá Barbora, Stehlíková Aneta, Stehlíková Michaela, Čejková Lucie

DHC Plzeň:  Benešová Lucie, Dubská Julie, Kepková Klára, Komárková Magdaléna, Krausová Kateřina, Nová Kristýna, Šindelářová Adriana, Toušová Valentýna

Plzeňský kraj 2005

Pro toto družstvo byl turnaj křestem ohněm a zároveň možností získat cenné zkušenosti, které jistě zúročí nejen v dalších utkáních, ale i příští rok v dalším ročníku turnaje.

V prvním utkání hráčky zpočátku trápily starší kolegyně. Pak ale jako by se zalekly příznivého výsledku, začaly hrát bojácně a kupit chyby. Byla z toho prohra 19 : 28.

Téměř bez pohybu bylo druhé utkání proti Jihočeskému kraji. Opět spousta ztracených míčů, nedůraz v obraně a malá aktivita v útoku. Tentokrát výrazná prohra 10 : 38.

Třetí utkání proti Vysočině bylo trochu lepší a dařilo se i častěji skórovat. Dařilo se Báře Bourové i Evě Chovancové. Přesto to na výhru nestačilo - prohrály jsme 15 : 28.

V průběhu celého turnaje byla hlavním tahounem družstva Kačka Vysloužilová. Aktivně hrály i Verča Kotrbatá a Bára Bourová. Dobré výkony podávaly i obě brankářky Naty Zaplatílková i Nela Langerová. Jedničku s hvězdičkou za obranu zaslouží Liduška Hýblová, která po pěkných přihrávkách od Kačky dala i několik branek.

Hrály:

Slavoj Tachov: Vysloužilová Kateřina

HC Plzeň: Chovancová Eva

HK Slavia VŠ Plzeň: Kotrbatá Veronika, Sulková Štěpánka

DHC Plzeň: Bourová Barbora, Čásová Karolína, Hýblová Ludmila, Konderová Michaela, Langerová Nela, Měchurová Julie, Pechová Veronika, Perglová Viktorie, Šerá Veronika, Zaplatílková Natálie

Výsledky turnaje:

Konečné pořadí utkání:

 1. Jihočeský kraj
 2. Plzeňský kraj 2004
 3. Vysočina
 4. Plzeňský kraj 2005
Nejlepší jednotlivkyně:
- hráčka: Julie Dubská (Plzeňský kraj 2004)
- střelkyně: Simona Schreibmeierová (Jihočeský kraj)
- brankářka: Klára Moravcová (Jihočeský kraj)
Konečné pořadí sedmimetrové hody:
 1. Vysočina
 2. Jihočský kraj
 3. Plzeňský kraj 2004
 4. Plzeňský kraj 2005
Konečné pořadí střelba na rychlost (radar):
 1. Jihočeský kraj
 2. Vysočina
 3. Plzeňský kraj 2005
 4. Plzeňský kraj 2004
Fotky zde a zde

2018-11-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže