Tachovský dortík od 2.11. do 4.11.2018 – mladší žákyně


Tachovský dortík od 2.11. do 4.11.2018 – mladší žákyně

Opět po roce jsme se zúčastnili Tachovského dortíku, tentokrát v kategorii mladších žákyň. Cílem našeho mladého družstva (pouze 4 hráčky ročníku 2006 a 10 hráček 2007) bylo více než konečné umístění, dát všem hráčkám rovnoměrnou porci minut na hřišti a na různých herních postech (bez ohledu na výsledek).

Celkově jsme skončili sice až na desátém místě, ale pomineme-li herně nepovedený zápas s Tachovem „B“ i když jsme ho vyhráli, tak ve všech ostatních zápasech jsme byli silným a výškově vyspělým soupeřům minimálně vyrovnaným protivníkem. Je potřeba říci, že při větším soustředění, pomoc si navzájem a štěstí jsme mohli některého soupeře porazit a pak by konečné umístění mohlo být úplně jiné.

Aby herní projev družstva byl lepší, musí se hráčky na trénincích soustředit na danou útočnou nebo obrannou činnost, která se procvičuje, dále se musíme zaměřit na nový obranný systém 1:2:3, v útoku na rychlý přechod a střelbu z 9- ti metrové čáry volného hodu, jak ze země, tak i s výskoku.

Po sobotních zápasech turnaje, bylo uspořádáno utkání hráček výběrů Západních Čech proti zbytku republiky, hrálo se na 2 x 15 minut. Z našeho družstva byly vybrány dvě hráčky a to Adéla Chvátalová a Magdaléna Růžková. V utkání se obě naše hráčky neztratily, Áďa předvedla několik senzačních zákroků a ani Magda nezůstala pozadu.

Z každého družstva na turnaji byla vybraná jedna hráčka dle hlasování trenérů po každém utkání, z našeho družstva byla vybraná jako nejlepší hráčka Magdaléna Růžková. Za nasazení v turnaji ve většině utkání, lze pochválit všechny hráčky, i když kvalita by mohla být o něco vyšší.

Na závěr bych chtěl především poděkovat rodičům, kteří nás povzbuzovali, i když se nám výsledkově a někdy herně nedařilo, měli radost z každé vstřelené branky našeho družstva, ubráněného útoku soupeře anebo výborného zákroku brankářky.

Výsledky turnaje – skupina „B“ :

 • DHC – Strakonice  9 : 16
  Košková (1 branka), Bezdičková (1), Šollarová (3), Růžková (2), Cvačková (1), Bažantová (1)
 • DHC – Háje Praha 6 : 12
  Baumruková (1), Krejčíková (1), Šollarová (1), Růžková (3)
 • DHC – Písek 8 : 13
  Baumruková (1), Bezdičková (1), Krejčíková (2), Šollarová (1), Růžková (3)
 • DHC – HK Slavia VŠ Plzeň  15: 6
  Baumruková (1), Košková (1), Bezdičková (3), Zídková (1), Burjasová (2),    Šollarová (2), Růžková (2), Palečková (1), Cvačková (1), Bažantová (1)
 • DHC – Tachov „B“  6 : 5
  Krejčíková (1), Zídková (1), Palečková (1), Cvačková (3)

Ve skupině „B“  - 4.  místo, 4 body

Skupina o 7 až 12 místo:

 • DHC – Kobylisy  8 : 13
  Bezdičková (3), Zídková (1), Burjasová (1), Růžková (1),  Bažantová (2)
 • DHC – Lázně Kynžvart  7 : 10
  Košková (1), Zídková (1), Šollarová (2), Růžková (3)
 • DHC – Cheb  6 : 9
  Baumruková (1), Košková (1), Bezdičková (1), Burjasová (1),Růžková (1),    Bažantová (1)

Skupina o 7 až 12 místo:

Celkové - 10 místo, 4 body

Soupiska družstva:

Viktorie Bezdičková, Andrea Zítková, Tereza Burjasová, Magdaléna Růžková, Martina Bažantová, Tereza Košková, Eliška Baumruková, Kateřina Šollarová, Simona Krejčíková, Mancellari Sára, Palečková Aneta, Cvačková Natálie

Brankářky: Natálie Nyklesová a Adéla Chvátalová


2018-11-06 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže