Mladší dorostenky nezvládly získat dva body na domácí půdě (DHC Plzeň - Zora Olomouc 4. 11. 2018)

K dalšímu ligovému zápasu nastoupily mladší dorostenky na domácí půdě proti DHK ZORA Olomouc. Tento zápas nepatřil mezi ty vydařené. Snad přehnaný respekt k soupeři a nebo euforie z posledních vyhraných zápasů v nás vyvolaly pocit, že nám vše půjde samo. Skutečnost byla taková, že se nám nedařilo téměř nic.

Z celých 60 minut jsme vedly jen v páté minutě prvního poločasu a to 3:1 . Pak přišla řada technických chyb, neproměněných šancí (některé střely ani do brány nedoletěly) , nedůslednost v obraně a do šaten jsme odcházely za stavu 9:15.

Ač jsme čekaly, že druhý poločas bude jiný, tak se bohužel nestalo. Jak obrana, tak i útočná hra byly bez pohybu. Jen jsme čekaly, co bude. Je pro nás zklamání , že některé hráčky si zřejmě myslí, že tzv. "mají své místo jisté" a stačí jen se zbavit balónu. Nebyl pohyb pro přihrávku, některé to opravdu v uvozovkách odchodily, do obrany se nevracely a nechávalo se vše na Malině, která se snažila až do poslední minut se zápasem něco udělat, ale to bylo málo. Děvčata by si měla uvědomit, že házená je kolektivní sport. A dokud nebudeme hrát jako tým, tak nemůžeme očekávat výsledky. Nechat vše na jedné nebo dvou hráčkách je slabost.

Konečný výsledek: DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc      22:30

Velkou pochvalu zaslouží Sára Kantnerová (7 branek) , která i přes své zranění dala do zápasu maximum, co mohla, a stejně jako Malina, se snažila zápas otočit, když to ostatní jíž vzdaly. Stejně tak zaslouží pochvalu i Julie Dubská, pro kterou to byl druhý start v dorostenecké lize (3 branky).

K dalšímu zápasu nastoupíme na půdě Zlína.