DHC trápilo mistra jen do poločasu (MOL liga DHK Baník Most - DHC Plzeň 3.11.2018)

V dalším kole MOL ligy, hrál nováček z Plzně na půdě mistra v Mostě a začal jako opravdový nováček zbytečně zakřiknutě. Za sedm minut prohrával 4:0 a nevypadalo to s ním dobře. Nikdo by si v té chvíli nevsadil, že DHC povede za dalších třináct minut 9:10. Ale stalo se. Úspěch slavil zvýšený důraz a pohyb v obraně i útoku. Do poločasu sice domácí otočili na 16:13, ale tým DHC se za svůj výkon v této půlhodince rozhodně stydět nemusel. Částečnou pochvalou mu byl i poločasový křik v domácí kabině.

Po poločase však Most ještě zrychlil a ukazoval svoji kvalitu v plné síle. Hráčky DHC naopak s postupem času a přibývající únavou dělaly stále více chyb. Především v obraně se nedokázaly vyrovnat s rychlostí domácích.

Když ještě Most přišel s avizovaným překvapením, které jsme předem odhadovali, hrou 7:6, bylo opravdu zle. Docházelo k častým přečíslením a Most po právu výsledek navyšoval až na konečných 37:25.

Stejný výsledek jako výsledek minulý víkend s Michalovcemi však skrývá naprosto jiný výkon DHC. Tentokrát hráčky bojovaly, co jim síly, schopnosti a zkušenosti stačily. Snažily se ze všech sil dodržet pokyny trenérů i stanovenou taktiku. Za to jim všem patří pochvala a uznání. Donutily domácí hrát naplno celý zápas.

Na straně Mostu nastoupily tři plzeňské odchovankyně, z nichž však jen reprezentantka D.Zachová zatížila konto DHC čtyřmi přesnými zásahy. T. Eksteinová netrefila míč do prostoru branky a B. Buchnerová se na palubovku vůbec nedostala.

Víc než prohra, nás mrzí zranění dvou hráček. L. Galuškové po faulu po odpískání a T.Holečkové po úderu do obličeje minutu před koncem rozhodnutého zápasu. Oba zbytečné fauly zůstaly bez potrestání.

V příštím kole zveme diváky na dalšího kvalitního soupeře z popředí ligové tabulky. V neděli 11.11. hostí DHC ve své hale od 16:00 družstvo Veselí.

Přijďte fandit a podpořit nás v honbě za dalšími důležitými body.

Branky v zápase: Kepková a Mudrová po 4, L. Galušková a Líbalová po 3, Ferencová a Svobodová po 2, Holečková, Franzová, Bušauerová, Formanová, Drozdová, Oravcová, Šmrhová po 1, Pejšková