Starší žačky na Hájích bronzové (2.11. - 4.11.2018)

První listopadový víkend se starší žačky vypravily na tradiční turnaj na Háje.

Turnaj začal pro naše hráčky pěkně zostra - proti Třeboni. Obě družstva hrála rychle a s chutí. V postupném útoku se dařilo Majdě a Julče. V obraně jsme se snažily, ale udělaly jsme spoustu chyb. O poločase vedla Třeboň 10:5. My jsme ale ve druhem poločase začaly dotahovat. V brance excelovala Ája a v útoku z toho těžila hlavně Vali. Během šesti minut jsme otočily a vedly 11:10. Pak jsme ale měly trochu krizi v útoku - šance jsme si vypracovaly, ale končily buď na tyčích nebo vedle branky. K tomu se přidalo par drobných chybiček v obraně a nakonec se z vítězství radovala Třeboň (15:13).

Druhy zápas sliboval plzeňské derby. Přesto se nesl v přátelském duchu a naše děvčata měla jednoznačně na vrch a vyhrála nad plzeňskou Slávií 26:10.

První sobotní zapas sliboval opět dramatickou podívanou. Nastoupily jsme proti Žirovnici. Tenhle zapas byl z naši strany velmi vydařený. V brance čarovala Ája, z toho těžila nejvíc skvěle hrající Vali. Ale dařilo se i ostatním. Brzy jsme si vypracovaly značný náskok a ten se nám dařilo udržet až do konce. Vyhrály jsme 21:13.

A jak už to tak po vydařeném zápase bývá, přišel další, mnohem méně povedený. V brance si teď všechnu smůlu vybrala Ája. V útoku už to také nešlo s takovou lehkostí, jako předtím. Naštěstí se opět dařilo Vali. Áju vystřídala Záplata a na chvíli zamkla bránu. V útoku se začala dařit spolupráce Majdy a Julči. Zapas jsme během chvilky otočily. Do brány se vrátila zase Ája a dokázala být znovu oporou. Konec zápasu jsme si pohlídaly a zvítězily 16:14.

Třetí zápas proti Písku pro nás představoval možnost napravit si dojem z posledního zápasu se stejným soupeřem v Žirovnici. Tentokrat to ale holky pojaly zodpovědně a i přes nepovedený začátek zapas otočily a dovedly do vítězného konce 17:10.

Čtvrté utkání bylo opět velmi náročné. Čekaly nás rozjeté a zatím neporažené Vršovice. Věděly jsme, že utkání bude velmi tvrdé a rozhodne to, jestli dokážeme ubránit dvě téměř nezastavitelné spojky soupeřek. Naštěstí se to podařilo. Fantastické výkony v obraně předváděly Vážka, Liduška i Hofi. V útoku výborně zahrály Julča (9 gólů) a Majda (7 gólů). S jejich kombinacemi si soupeřky nevěděly rady. Vyhrály jsme 22:17.

V pátém utkání nás čekaly Kobylisy. Ty vstoupily do zápasu lépe a vedly cely první poločas. Tento zápas se zpočátku příliš nedařilo Áje. A i hráčky se v útoku na gól dost nadřely. Nakonec jsme trpělivou hrou dokázaly zákaz otočit a vyhrát 16:14.

V neděli nás čekal jen jeden soupeř - Jindřichův Hradec. Turnaj se mezitím pěkné zamotal a my jsme věděly, že pokud vyhrajeme, bereme zlato. V případě prohry nebo remízy se to celé ještě více zamotá. Utkání bylo vyrovnané. Nám se dařilo v obraně, bohužel už méně v útoku. Ve druhem poločase jsme za vyrovnaného stavu nevyužily tři jasné šance, a to rozhodlo. Prohrály jsme 11:14. To nás nakonec po dohrání všech utkání zařadilo až na třetí místo, ale i tak jsme za ně rády!

Celkově jsme odehrály velmi dobrý turnaj a řadu těžkých utkání jsme zvládly. Ve dvou prohraných zápasech jsme v důležitých chvílích neproměnily. Oporami byly již tradičně Vali, Julča, Majda a Ája (ta byla i vyhlášena nejužitečnější hráčkou našeho družstva). Výborně bránily Kepi, Vážka, Hofi, Liduška a Míša - v útoku to ale muže být ještě lepší. V dobrém světle se ukázaly i další hráčky. Důležité zákroky v některých zápasech přidala Záplata.

Velkou pochvalu zaslouží tentokrát i lavička - ať už na ní byl kdokoli, vždycky povzbuzoval kamarádky na hřišti!

Cenu pro nejlepší střelkyni turnaje získala Julča Dubská!