Další vítězství pro mladší dorostenky (27. 10. 2018 - HC Háje – DHC Plzeň 20:31)

V sobotu se mladší dorostenky vydaly na další prvoligový zápas. Na zápas jsme odjížděly jen s deseti hráčkami. Stále nás trápí zranění a nemoci. Tentokrát nás nemohly doplnit ani starší žačky, které měly svůj žákovský turnaj.

Ač Háje jsou zatím bez bodu, věděly jsme, že nás nečeká žádný lehký zápas. Soupeřky se nevzdávají, a když prohrávají, neztrácí naději a snaží se zápas otočit do poslední minuty (tak by měly hrát všechny družstva včetně nás).

Do zápasu jsme nastoupily vlažně, sice jsme hned od první minuty vedly, ale výkon nebyl stoprocentní. Holkám stále chybí větší pohyb bez míče, zkoušet více na sebe navázat hráčky a dát balón rychle z ruky.

Co se týče obrany tak ta se nám také moc nevydařila. Holky sice trpělivě čekaly na šesti metrech a čekaly co soupeřky udělají, ale nejlepší hráčku Julii Slavíčkovou se nám ubránit nepodařilo. Do naší branky nám nasázela 8 gólů.

V druhém poločase se holky trošku probudily a už to bylo jen v naší režii. Protihráčky daly druhý gól až ve 14. minutě druhého poločasu.  Pravděpodobně proto, že jsme vedly a s ohledem na skóre, které svítilo na časomíře, holky hodně povolily . Přestaly se vracet a nechávaly většinou vše na Malině, ta opět holky podržela a parádně zachytala. V druhém poločase jsme udělaly i hodně technických chyb. Což se musí změnit, měly bychom sice hrát ve větší pohodě , ale ne laxně.

Teoreticky nemohu holkám nic vyčíst , v sestavě v které jsme odjížděly, se snažily urvat dva body, a to se jim povedlo (vyhrály jsme 31 : 20).

Velké poděkování patří fanouškům , kteří s námi odcestovali. A fandili holkám po celou dobu. Další domácí zápas nás čeká na domácí půdě proti hráčkám z Olomouce.