Lídr Mol ligy vyučoval v Plzni (MOL liga - DHC Plzeň – Iuventa Michalovce 27.10.)

Už při pohledu na postavy hráček během rozcvičování bylo jasné, kdo je favoritem. Přesto domácí nezačali úplně špatně, i když z nich byl cítit příliš velký respekt ke slovenskému favoritovi.

V deváté minutě snižovalo DHC na 4:6 a vše se zdálo v normě. Pak bohužel přišla už snad tradiční „desetiminutovka zoufalství“, kdy hráčky DHC naprosto nevěděly, co hrát a na jejich branku se valil jeden rychlý útok za druhým. Ve dvacáté minutě vedly Michalovce 5:16.

V poslední desetiminutovce už opět bylo DHC soupeři víceméně vyrovnaným soupeřem a podařilo se mu kosmeticky upravit stav na poločasových 14:22.

Přes velkou ztrátu se domácí hráčky nevzdaly a bojovaly celý druhý poločas, který vypadal opticky mnohem lépe než první a i na straně DHC bylo k vidění několik velmi pěkných házenkářských akcí. Hvězdou utkání na domácí straně byla rozhodně teprve sedmnáctiletá Pája Kepková, pěkný výkon podali i všichni tři pivoti Líbalová, Ferencová a Holečková, která dokázala rozhýbat hostující obranu i na pozici střední spojky. V tomto utkání vůbec na straně DHC mladé hráčky předčily své starší a zkušenější kolegyně, které se příliš utápěly ve stereotypech. I přes slušný výkon DHC ve druhém poločase velezkušený soupeř navýšil ještě skóre na konečných 25:37. K výsledku si pomohl i patnácti trháky, které domácí nedokázali zachytit.

Vítězství hostů se očekávalo, takže rozhodně žádná tragédie. Zápas znovu ukázal, kde se musíme zlepšit, a na čem je třeba pracovat. Ukázalo se, které hráčky dokáží bojovat i proti takovému týmu, jakým bezesporu Michalovce jsou. Příští týden nečeká na DHC o nic lehčí úkol. V sobotu hraje od 18 hodin v neoblíbené mostecké hale s posledním českým mistrem DHK Baník Most.