Plzeňská liga starších žaček (Tachov 27. 10. 2018)

V sobotu 27. 10. 2018 byla v Tachově zahájena dlouhodobá část Plzeňské ligy - společné soutěže Plzeňského a Karlovarského kraje. V průběhu devíti turnajů se družstva utkají postupně třikrát systémem každý s každým. Za Plzeňský kraj v soutěži stratují HC Plzeň, HK Slavia VŠ Plzeň, Slavoj Tachov a dvě družstva DHC Plzeň. Za Karlovarský kraj se představí dvě družstva z Chebu a jedno z Kynžvartu.

DHC Plzeň A

Áčko mělo na úvod velmi těžkého soupeře - Hvězdu Cheb A. Přestože se holky snažily, tak soupeřky hrály s vyšším nasazením a úspěšněji proměňovaly. Nás zklamala střelba zejména z prostoru spojek (12 střel a jen dvě branky) a ani Vali Toušové se příliš nedařilo proměňovat. Cheb vyhrál zaslouženě 17 : 13.

Proti Kynžvartu Áčko vedlo téměř celý zápas, a přestože se Kynžvart několikrát dostal nejen na dostřel, ale i do vyrovnaného stavu, závěr holky zvládly a vyhrály 24 : 21. Škoda nižšího nasazení v průběhu utkání, mohly jsme rozhodnout dříve. V útoku družstvo táhly Julča (7 branek) a Vali (5 branek). Dařilo se i Vážce (3 góly).

Krásný, dramatický a vyrovnaný zápas sehrály naše hráčky proti Tachovu. Ten do zápasu vlétl jako uragán a naše děvčata se nestačila divit. Ve 14. minutě už domácí hráčky vedly 11 : 4. Naše hráčky ale trpělivou hrou dotáhly na poločasové dvougólové manko. Ve druhém poločase přetahovaná pokračovala. Naše hráčky bojovaly - tentokrát se k Julče (8 branek) přidala Majda Komárková (6 branek), a také Kepi (3 branky). Parádní výkon předvedla v brance Ája. My jsme sice větinu zápasu prohrávaly, ale dvě minuty před koncem jsme dotáhly na remízu. V poslední minutě dala ze sedmičky gól Julča. V zápětí z útoku jsme dostaly také ze sedmičky a zápas skončil remízou 24 : 24.

Snahu nelze upřít všem hráčkám. Tahounem družstva byly jednoznačně Julča a Vali. Velkou snahu z tréninků dokázala v dobré výkony v zápasech zúročit Vážka. Majda tentokrát střílela méně a s menší úspěšností. V brance výborně zachytala Ája.

Dubská 19, Hýblová 3, Komárková 11, Konderová 2, Krausová 5, Šerá, Toušová 11, Kepková 7, Hofírková 2, Měchurová, Benešová 1, Nová

DHC Plzeň B

První zápas odehrálo Béčko proti Tachovu. Tachov na hřišti jasně dominoval. Nás trápily technické chyby, mizerná obrana a hlavně neproměněné šance (daly jsme jen 4 branky za 40 minut!!!!) - prohrály jsme 4 : 32.

Ve druhém zápase Béčko konečně našlo soupeře - Cheb B. Podařil se nám vstup do utkání a celkově jsme dobře bránily. V útoku vynikaly hlavně Viky, Čása a Choci. Skvělý zápas odehrála také Simča - podařilo se jí několik pěkných uvolnění, a také vstřeila svoji první branku za starší žačky. Béčko vyhrálo 21 : 15.

Ve třetím zápase Béčko narazilo na Cheb A, tedy soupeře naprosto jiné výkonnostní úrovně. Cheb hrál rychle a účelně, nás opět trápila především koncovka - v prvním poločase jsme dali jen dvě branky a ve druhé tři. Prohrály jsme 5 : 35.

Ve čtvrtém a posledním zápase se Béčko utkalo s Kynžvartem. Naše hráčky bohužel opět nestíhaly a soupeřky vedly v 5. minutě již 7 : 2. U nás to byla opět nedůsledná obrana a nedůraz v útoku. Tentokrát se podařilo vstřelit nejvíce branek za celý den - 17. Přesto jsme prohrály 17 : 33.

Největší pochvalu zaslouží v brance Záplata. Družstvo několikrát opakovaně podržela a předvedla řadu krásných zákroků, a to i přes to, že obrana jí příliš nepomáhala. V poli zaslouží největší pochvalu Čása, která hrála s velkým nasazením v obraně i v útoku.

Aichingerová, Bourová 8, Burjasová, Čásová 11, Dolanská 1, Chocová 11, Cheníčková 2, Krejčíková 1, Mancellari, Pechová 5, Perglová 8, Wandlová, Zaplatílková