Na Tachovském dortíku 6+1 to pro mini cinklo (20.- 21.10.2018)


Na Tachovském dortíku 6+1 to pro mini cinklo (20.- 21.10.2018)

Minižačky i letos vyrazily na tradiční Tachovský dortík.

Tým DHC modrý

Družstvo složené ze zkušenějších hráček s ambicemi udělat na turnaji dobrý výsledek. Vstup do turnaje jsme zvládli, přestože jsme hráli proti našemu velmi neoblíbenému a houževnatému soupeři z Milevska. Od začátku utkání jsme měli lepší pohyb než soupeř, obrana fungovala na jedničku, chytli jsme se i střelecky a i když se soupeř snažil a byl hodně nepříjemný, tentokrát  neměl žádnou šanci nám cestu za vítězství zkomplikovat. Takže výsledek 8:1 byl z naší strany jednoznačný a naprosto zasloužený.

Do druhé utkání proti Kynžvartu už jsme vstupovali klidnější a uvolněnější. I když průběh utkání byl vyrovnaný a družstvo Kynžvartu hrálo velmi kompaktně a s velkým pohybem po celém hřišti, my  jsme byli ti, co od začátku diktovali tempo hry. Opět jsme hráli dobře v obraně, dařily se nám rychlé přechody a i protiútoky na dvě na tři nahrávky. I když střelecky to mohlo být lepší, tak jsme opět zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce. Takže konečný stav 5:3  nevypadá jednoznačně, ale je výhra je naprosto zasloužená.

Poté následovala jedno zápasová pauza a hned nás čekala nevyzpytatelná plzeňská Slavie A. S tímto soupeřem se potkáváme velmi často a už se velmi dobře známe, takže se nemáme moc čím překvapit. Slavie má postavenou hru víceméně pouze na dvou hračkách. Před utkáním jsme si řekli, co a jak budeme hrát a tyto taktické pokyny jsme splnili na jedničku. Utkání bylo o začátku velmi bojovné z obou dvou stran. I když výsledek 5:3 nevypadá jednoznačně tak jsme si vítězství pohlídali.

Další dvě odpolední utkání se Sokolem Písek B a Hájemi B jsme byli lepším týmem a ani jeden ze dvou soupeřů nedosahoval našich kvalit. V obou utkáních jsme si s chutí zastříleli a bez jakýchkoliv problémů jsme vyhráli. Skoro všechny hráčky vstřelily branku a obě utkání jsme hráli naprosto uvolněně, s chutí a ušetřili jsme i nějaké síly na poslední sobotní večerní utkání. Těmito výhrami jsme si zajistili první místo ve skupině.

Do nadstavbové části turnaje, do které postupovaly první tři týmy z každé skupiny, jsme si přenesli dvě vítězství. Od teď bylo tedy jasné, že všechny zbývající zápasy budou mít vliv na konečný výsledek a že budou velmi náročné a vyrovnané. Jelikož jsme skupinu vyhráli, večer na nás čekal třetí nejlepší celek z druhé skupiny, a tím byl Písek A, s kterým jsme na předchozím turnaji v pražských Hájích prohráli, a tudíž jsme mu měli co vracet. Zápas se hrál už hodně večer, takže po celodenním maratonu jsme věděli, že to nebude lehké a trošku jsme se obávali, aby svou roli nesehrála únava. Naštěstí se tomu tak nestalo. Děvčata se na utkání perfektně připravila a zkoncentrovala. Přestože Písek celý hrací den hrál nádhernou týmovou házenou, s perfektním pohybem a kvalitní střelbou, tak my jsme na soupeřky od začátku vlítly, že nevěděly, kde jim hlava stojí. Než se soupeř rozkoukal vedli jsme o čtyři branky a tento stav a rozdíl v brankách jsme v průběhu utkání navyšovali až na konečných 11:4 v náš prospěch.. V tomto utkání je nutné vyzdvihnout naší obranu, která fungovala naprosto bez chybičky a za celý zápas jsme soupeři vůbec nic nedovolili. Druhý rozhodující faktor byly rychlé přechody na dva pivoty, které nám vycházely, a konečně jsme zúročily hodiny dřiny na tréninku. Tím skončil první hrací den a my jsme mohli spokojeně ulehnout s vědomím, že v neděli to bude ještě náročnější.

První nedělní zápas na nás čekala pražská Astra, což je soupeř, na kterého se nám dlouhodobě nedaří a tento tým pro nás znamená i takový psychický komplex. Proto se děvčata musela i trošku srovnat v hlavách. Toto utkání bylo jedno z nejhezčích v celém turnaji, a to jak kvalitou, tak napínavým průběhem. Celé utkání nebyl vyšší rozdíl ve skóre než o jednu branku. V první půlce utkání jsme víceméně jenom dotahovali náskok soupeře. Až před koncem utkání jsme po krásných kombinacích zápas otočili v náš prospěch a vyhráli jsme 7:6, a tím jsme konečně zlomily náš komplex.

Opět výborná obrana po celý průběh utkání a perfektní týmový výkon. I když závěr utkání byl hodně nervózní z obou stran a my jsme se nevyvarovali zbytečných ztrát a technických chyb, tak jsme to zvládli.

Do posledního zápasu turnaje, který znamenal i souboj o první místo, jsem nastoupili proti Hájům A.  Hned od začátku utkání si byla obě družstva vědoma, o co se hraje. Na obou stranách fungovaly perfektně obrany a střelci to měli velmi těžké. Bylo tedy jasné, že utkání bude opět velmi vyrovnané. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Opět krásný zápas, ve kterém se bohužel štěstí v závěru otočilo zády k nám. Bohužel jsme v závěru byly my, ti co byli nervóznější, a dělali jsme zbytečné technické chyby.  A my jsme tedy přímý souboj o první místo prohrály nešťastně o jednu branku 3:4.  Děvčatům nejde nic vytknout, protože nechala na hřišti maximum a bojovala až do konce.

Škoda, škoda, že to opět nevyšlo a my nezískali celkové prvenství na turnaji. I když v tomto turnaji jsme si to výkony zasloužili. Druhé místo po průběhu turnaje nás určitě všechny mrzí. Ale i přesto druhé místo je úspěch, který oceníme až s odstupem času.

Shrnutí celého turnaje pro tým DHC modří: Oproti předchozím turnajům a zápasům, je vidět, že se na trénincích věnujeme obraně. Obrana v průběhu celého turnaje byla excelentní a děvčata zaslouží absolutorium. Nutno ocenit i to, že děvčata zvládla utkání, která se od začátku nevyvíjela v náš prospěch a dokázala tato utkání otočit. Dařily se nám rychlé brejky celý turnaj. Jediné, co nás trošku trápilo, byla střelba z dálky, ale ne každý turnaj vychází vše dokonale. Velká pochvala patří všem hráčkách za týmovost, a to jak tým po celý turnaj fungoval. Opravdu klobouk dolů. Nejlepší hráčkou turnaje za náš tým byla zvolena zaslouženě Kačka, i když za tento turnaj bych radši než jednotlivce ocenil výkon celého družstva. Doufám jenom, že v  příštích utkáních navážeme na výkony, které jsme v Tachově předvedli.

Hrály:

Baštářová, Budková Bety, Budková Kačka, Dostálová, Doubková, Jungová, Rittichová, Sedláčková, Svatoňová, Špačková, Krbcová, Nikodémová

Tým DHC červený:

Družstvo naopak oproti modrému týmu složeno většinou z hráček, které s šestkovou házenou začaly teprve od září a poprvé vyrazily na větší turnaj sbírat cenné zkušenosti. Tento tým bych rozdělila na dvě skupinky.

Jednu tvořily hráčky, které již mají zkušenost s šestkovou házenou, ale nedostávají tolika prostoru. Bety Poskočilová, Vendy Samcová, Rozárka Červená, Dany Svobodová a Nikol Čákorová. Cílem proč byly nominovány do červeného týmu bylo, nabrat sebevědomí, věřit si, co se týká střelby a uvolňování. Myslím, že to se podařilo.  Bylo znát, že na roli hlavních hráček nejsou zvyklé, a každá se s tím musela poprat. Nejlépe to zvládly Vendy a Rozárka těm se dařila střelba i uvolnění; na poslední tři zápasy se k nim přidala i Danča. Bety, Čaky, a Dany - ty se nechávaly stále přemlouvat, i když vím, že na to mají, neboť na trénincích se jim herní činnosti daří. U těchto hráček je třeba stále pracovat na razantnější střelbě a její umístění.

Druhou skupinu tvořily Gábi Růžičková, Kristýnka Cvačková, Viky Vávrová, Vanesa Trejbalová, Julča Šerá, Lucka Kaucká, Denisa Hodlová a Míša Sedláčková. Hráčky, které začínají s šestkovou házenou od září. Pro tyto hráčky byl turnaj velkou zkušeností a pro některé i velkým procitnutím, že může být házená rychlá a i trochu bolavá.

Určitě je třeba říct, že se ale celý tým červených zápas od zápasu zlepšoval a že zápasy se soupeřkami, na které měly, tak vyhrály. I když bohužel pod vyhrůžkou trestu :-)

Hrály:

Kaucká, Poskočilová, Samcová, Sedláčková, Svobodová, Červená, Čákorová, Šerá, Cvačková, Vávrová, Hodlová, Růžičková, Trejbalová

2018-10-24 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže