Starší dorostenky vybojovaly doma dva body (21.10.2018 DHC Plzeň - Sokol Poruba)

V neděli nastoupily starší dorostenky ve velmi oslabené sestavě proti Sokolu Poruba. K tomuto zápasu jsme vinou zranění a nemocí bohužel nemohla nastoupit ani jedna hráčka ročníku 2000.

Vše bylo tedy v rukou zbývajících šesti hráček ročníku 2001. Ty se samozřejmě neobešly bez pomoci hráček 2002 a 2003, které již měly v nohách předcházející zápas za mladší dorostenky.

Do zápasu jsme nastupovaly s obavami, jak to holky zvládnou a zda dokážou vydržet další těžký zápas. Úvod zápas vzala do svých rukou Helča Voráčková, k ní se přidaly rychlými útoky Tomy, Kája a Šíma a rázem jsme vedly v 6 minutě 4:1. V dalších minutách jsme se snažily držet krok se soupeřem, který nás sice ve 14. minutě dotáhl na skóre 7:6, ale to byl do konce utkání jediný těsný výsledek. Helča a Kepi byly v následujících minutách k nezastavení. Sázely jednu branku za druhou a soupeřky si v daný okamžik nevěděly vůbec rady. Díky tomu svítil na časomíře poločasový výsledek 16:13 pro nás.

Začátek druhého poločasu jsme si velmi dobře ohlídaly, dobrou obranou soupeřkám nedávaly šanci a rychlými brankami v úvodu zvýšily vedení a ve 38. minutě vedli 24:16. Pak pro nás nastalo 9ti minutové hluché místo, kdy se nám střelecky vůbec nedařilo. Zaplať pán bůh, nebo vlastně spíš díky, Malino! V tento okamžik i naše Míša Malina zavřela branku a soupeři se podařilo za 9 minut vstřelit pouze 3 branky, a tak jsme v 55. minutě stále držely nadějné vední 24:21.  V tento okamžik protrhla šňůru neproměňěných střel Kepi, vzápětí se přidaly Haluz, Kája, Helča, Tomy a na konci zápasů byl stav utkání 31:25 pro DHC Plzeň.

Opět je třeba poděkovat všem za předvedený výkon.  Pro někoho na hranici jeho fyzických sil (a někdy i s drobnými zraněními), neboť opravdu odehrát dva těžké zápasy za sebou není vůbec jednoduché. Za tento zápas bych chtěla jmenovitě pochválit Kepi, která den před tím odehrála zápas za A-tým žen, pak celou noc cestovala a v zápase ze sebe vydala maximum a byla jedním z lídrů. Dále Helču – která za dva zápasy vstřelila celkem 19 branek - díky ní oba celky získaly cenné 2 body a samozřejmě Malinu za neskutečné zákroky, kterými dávala naději a sílu všem. Určitě nesmím zapomenout na Tomy a Šímu, které vydržely běhat v útoku a rvát se v obraně. K tomu všemu jim velmi dobře pomáhaly v obraně Šody, v útoku Aďa, Vody, Kája a Haluz. Všechny povzbuzovala a několika zákroky v úvodu přispěla Verča. Škoda jen zranění, které utrpěla hned v úvodu zápasu Kopr.