Další body pro mladší dorostenky (21. 10. 2018 DHC Plzeň – TJ Sokol Poruba 33:25)


Další body pro mladší dorostenky (21. 10. 2018 DHC Plzeň – TJ Sokol Poruba 33:25)

V neděli se mladší dorostenky utkaly proti TJ Sokol Poruba a body zůstaly na domácí půdě. Družstvu stále chybí několik hráček, které trápí zranění nebo nemoci. A tak opět musely nastoupit hráčky ze strarších žaček.

Do zápasu jsme nastupovaly s tím, že si musíme ohlídat dvě nejlepší hráčky soupeře, a to Anetu Kavalovou Anežku Farářovou. Ani jednu tuto hráčku se nám nepodařilo ubránit tak, jak bychom si představovaly (Farářová nám dala 10 golů a Kavalová 5).

Co se týče obrany, je vidět, že úmorné (někdy i pro hráčky nudné) trénování na obranu, začíná přinášet své ovace.  Za první poločas jsme dostaly jen 9 branek. Samozřejmě na tom má i velkou zásluhu výborně chytající Malina.

Dařily se nám rychlé útoky. Ale na postavenou obranu jsme se již tolik prosadit nedokázaly. Stále nám chybí větší pohyb bez míče, lepší schopnost navázat na sebe více hráček a dát balón rychle z ruky. Mít větší klid a rozhled v rozehrání, někdy jsme moc uspěchané a z toho pak vyplývá 16 technických chyb za zápas.

Pozitivní věcí je, že se konečně střelecky zapojují i ostatní hráčky. Pochvalu zaslouží všechny hráčky. Nejvíce se střelecky dařilo Helče, která už si je zase víc jistá a nebojí se v důležitých momentech to vzít na sebe.

Ke konci zápasu dostaly vetší příležitost mladší hráčky (některé mladší dorostenky čekal totiž ještě zápas za starší) a opět mi potvrdily , že si své místo v dorostenkách zaslouží.

Troufnu si řící, že Vali Toušová se svou pracovitostí, chutí a možná i herní drzostí, dostala na lepší úroveň než některé její starší spoluhráčky. Stejně na tom je i Magdaléna Komárková a Kateřina Krausová. Výborně se v brance uvedla i Ája Šindelářová (předvedla pěkné zákroky, a také ona přihrála do trháku na gól).

Velký dík patří i Sáře Kantnerové, které se vrátila po zranění a je s Malinou největší tahoun družstva.

Chytaly:

Malá 45% , Šindelářová 50%

Sestava a branky:

Toušová 4, Krausová, Kantnerová 5, Voráčková 9, Komárková 1, Drozdová 4, Šimáčková 1, Pitulová 1, Buřičová 2 , Tomanová 4, Rittichová 2, Haluzincová

2018-10-22 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže