Z Hané bez bodu (MOL liga – DHK Zora Olomouc - DHC Plzeň 20.10.)

Nováček se vydal na Hanou s velmi těžkým úkolem – pokusit se obrat domácí Olomouc o nějaký ten bod. Olomouc je doma velmi silná, vždyť zatím jako jediná zde obrala o bod zatím vedoucí Michalovce a celkem hladce porazila i do té doby vedoucí Veselí. Jedná se tedy o jeden z nejkvalitnějších týmů interligy, s vznikající lavičkou plnou hráček, které by někde jinde byly v základní sestavě.

DHC nezačalo nijak oslnivě. Hned v počátečních minutách zahodilo několik velmi slušných šancí ke skórování a pustilo domácí do mírného vedení.

Ve 25. minutě prohrávalo DHC jen 8:7. Závěrečnou pětiminutovku  první půle však Západočešky prohrály 4:1 a do kabin šly se čtyřbrankovou ztrátou 12:8.

Další slabá pětiminutovka následovala bohužel hned o přestávce. Opět 4:1. Přestože Olomouc získala slušný náskok, hráčky DHC se nevzdávaly a bojovaly do poslední minuty. Poslední čtvrthodinka byla ve znamení velmi svižné házené s chybami z obou stran. Domácí zaslouženě vyhráli 27:21. Od vyšší prohry hosty zachránila v druhém poločase chytající Eliška Šibrová, která chytila 14 střel soupeře včetně čtyř sedmimetrových hodů.

I přes prohru lze na zápase najít pozitiva. Zahrály si všechny hráčky, které na zápas cestovaly. Dokážeme i s velmi kvalitním soupeřem udržet poměrně vysoké tempo hry. Pokud snížíme procento chyb, které ve vysoké rychlosti děláme, máme šanci porvat se v nějakém z dalších zápasů o body. Negativem je rozhodně malá (v tomto zápase žádná) produktivita křídel a velké množství ztrát míčů, aniž bychom ohrozili branku soupeře.

Bojujeme dál a i nadále se budeme pokoušet okrást o body nějaká z týmů v tabulce před námi, i když příští týden to bude extra těžké, protože přivítáme lídra tabulky z Michalovců (27. 10. od 16:00 h).

Branky v zápase: Oravcová a L.Galušková po 5, Mudrová a Franzová po 3, Drozdová, Líbalová, Ferencová, Pejšková a  Krausová po 1, Formanová, Svobodová,  Bušauerová, Kepková a Holečková