Starší dorostenky přivezly body z Veselí nad Moravou (14.10.2018)

V neděli ráno vyrazily starší dorostenky k dalšímu zápasu 1. ligy do Veselí nad Moravou.

Na zápas jsme vyrážely bez nemocných opor (Aničky Šmrhové, Terky Poslední, Maky Fouskové a Míši Šlehoferové). Samozřejmě nás nemohly ani doplnit hráčky z mladších dorostenek, neboť ve stejný den bojovaly o body ve Vršovicích.

Úvod zápasu vyzněl lépe pro nás, opět zafungovala dobrá obrana a již v 6. minutě jsme vedly 4:1 a v 11. minutě 6:2. V průběhu další desetiminutovky se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a na soupeři bylo vidět, že se mu vlastně ani moc nechce. Díky nedůrazné a pomalé hře soupeře jsme se tak trochu nechali uspat a zvolnily důraz v obraně. Soupeřky toho využily a podařilo se jim od 19. do 21. minuty vstřelit hned 4 branky a vzít si vedení na svoji stranu 11:10 (to bylo jediné vedení soupeřek během utkání). Po oddechovém čase, kdy jsme si řekly, co je špatně a v čem jsme polevily, jsme si zas během 3 minut vedení vzaly zpátky do svých rukou a zakončily poločas výhrou pro nás 12:15.

Ve druhém poločase jsme nepolevily a přidaly hned na začátku zas pár rychlých branek a v 10. minutě druhého poločasu vedly 21:14. Do konce zápasu jsme si skóre již ohlídaly, a tak nás mohla těšit konečná výhra 29:22 a hlavně dva body, které přivezeme domů.

Po dlouhé pětihodinové cestě a s několika drobnými zraněními, které si některé hráčky již přivezly a se kterými přesto do utkání nastoupily, to pro nás nebyl vůbec lehký zápas. Verča Netrvalová, která odchytala celé utkání s podvrknutým kotníkem, podala svůj maximální výkon. K tomu jí pomáhala dobrá obrana našich bojovníků Báry Noskové, Páji Láskové a Terky Holečkové. Vše podtrhli střelci v útoku Věrka Oravcová, Lucka Drozdová, Naty Tomanová a nastydlá Pája Kepková. Svoji roli zvládly na netradičních postech (křídlo) i Verča Vodáková a Kája Kliková. A v neposlední řadě pomohla i Áďa Bernhardová, která si doléčuje zraněné koleno.

Jako trenérovi se mi vždy hodnotí zápas dobře, neboť odkaučovat družstvo, které hraje s takovou chutí, je opravdu radost. Přestože to holky nemají jednoduché a vidí se jen při zápasech, nikomu se nedá nic vyčíst. Holky se s tím opravdu perou na výbornou,  snaží se dodržet pokyny a fungují jako tým.

Hrály: Oravcová 10, Drozdová 7, Tomanová 3, Kepková 2, Nosková 2, Lásková 2, Kliková 2, Holečková1, Vodáková, Bernhardová.