1. liga mladších dorostenek Sokol Vršovice - DHC Plzeň (14. 10. 2018)

V neděli zamířily mladší dorostenky k dalšímu venkovnímu utkání na půdu TJ Sokol Vršovice.

Na zápas jsme odjížděly bez několika posil (Kopr, Pája, Tomy) , které  se vydaly se staršími dorostenkami . Nahradily je mladé hráčky Valentýna Toušová, Kateřina Krausová a Magdaléna Komárková, Adriana Šindelářová. Vali s Ajou s námi již zápas odehrály , ale pro Kačku a Majdu to byl první start v dorostenecké lize.

Do zápasu jsme nastoupily s tím, že musíme vycházet z velmi dobré obrany. Což se nám prvních pět minut moc nedařilo. Pak se děvčata probrala a začala fungovat, obrana nebyla sice stoprocentní, ale výrazný posun tam byl. V útoku se nám konečně dařilo lepší zakončení než v předchozích zápasech. Do šaten jsme odcházely s lehkým vedením 10:12.

Druhý poločas byl jen v naší režii, a tak jsem si v deváté minutě navýšily skóre o čtyři branky ( 12:16 ) , pak už si děvčata zápas ohlídala. Vyhrály jsme 25:18. A byl dán velký prostor mladým hráčkám, které se nezalekly a podaly velmi dobrý výkon. Opět pozitivní pro náš tým bylo to, že se již plně zapojily Sára Kantnerová a Natálie Rittichová, obě odehrály přes 50 minut a není jim co vytknout. Sára vstřelila 5branek a Ritti 2branky.

Tentokrát budu chválit více než jsem zvyklá. Snad svůj nejlepší zápas předvedla Veronika Haluzincová, která konečně dokázala přenést do zápasu to, co předvádí na tréninku. Ač vstřelila jen 3 branky do soupeřovy sítě, tak její obrana byla naprosto perfektní. Velkou zásluhu na zisku bodů má Kateřina Šimáčková, která se konečně probudila a začala hrát to, na co jsem u ní zvyklá. V tomto zápase vstřelila soupeři 7 gólů.

Výborný výkon předvedly také Vali, Majda a Vážka (Kateřina Krasová). Vali si připsala na své konto další 3 góly, odvedla perfektní práci v obraně. Majda si dala svůj první ligový gól a Vážka si na něj musí ještě počkat. Všechny tyto mladé hráčky mě přesvědčily, že můj výběr byl správný a svého prvního ligového zápasu se nezalekly. Stejně jako Ája (Adriana Šindelářová, zavřela bránu na posledních pět minut a z pěti střel , které na ni šly, dokázala čtyři chytit).

Jako další je samozřejmě Malina, ta ač se potýkala celý týden s virózou, tak na jejím výkonu to nebylo vůbec znát. Opět předvedla fantastické zákroky.