Plzeňská liga mladších žaček (13. 10. 2018 DHC Plzeň)


Plzeňská liga mladších žaček (13. 10. 2018 DHC Plzeň)

Třetí turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se odehrál v naší domácí hale 31. ŽŠ.

Áčko

Děvčata vstoupila do turnaje velmi dobrým výkonem proti Slavii. I když výsledek nelze úplně přeceňovat, tak po jasných výhrách v osobce (8:1), shot-outech (14:5) i hře (13:6) určitě bylo možno děvčata pochválit, a to jak za útočnou, tak i obrannou fázi hry, ve které nechyběla dostatečná agresivita.

O to hůře se pak hodnotí výkony, které předvedla v dalších dvou zápasech. Proti Tachovu byl vidět zbytečný respekt a překvapivě se nedařilo ani při osobce, se kterou jinak problémy nemáme. Tentokrát jsme však zcela vyhořeli v obraně, kde jsme špatně obsazovali hráčky soupeře a zaslouženě prohráli (5:9). Vyhrát se nepodařilo ani v trhácích (9:12) a zcela nepovedená byla hra, především co se týká útoku. Stejně jako na prvním turnaji nám úplně utekl začátek a když v 9. minutě bylo skóre 0:6, bylo fakticky po zápasu. Druhá desetiminutovka již byla vyrovnaná, obrana se zlepšila, ale celkový dojem ze zápasu určitě dobrý nebyl. Zásadní problém byl především v útoku, kde děvčata hrála jen individuálně a snaha vytvořit si nějakou kombinací lepší střeleckou pozici byla nulová. S pouhými čtyřmi vstřelenými brankami lze proto uspět stěží (4:9).

A chtělo by se říci, že to ještě nebylo to nejhorší, co nás na turnaji potkalo. V posledním zápasu proti béčku se sice podle očekávaní podařilo zvítězit v osobce (12:4), ale už trháky s velkým množstvím nepřesných zakončení jasně naznačily, že koncentrace není na úplně nejvyšší úrovni (10:5). To se pak naplno projevilo ve hře, kde bylo jednoznačně patrné, že děvčata soupeře podcenila a předpokládala, že zvítězí, aniž by se musela více snažit. Když se k velmi malému nasazení přidala nepřesná střelba z vyložených pozic a nedůsledná obrana, bylo ze zápasu drama až do konce. Za těsnou, a nutno podotknout, že rozhodně nezaslouženou výhru 7:6, tak mohla děvčata děkovat Nelče, jelikož nebýt jejího výborného výkonu v brance, výsledek by byl opačný.

Celkově je dojem z turnaje hodně rozpačitý. Chyby ke sportu patří, ale tentokrát je potřeba kritizovat především přístup děvčat k turnaji, nesoustředění se na základní věci a vyjma prvního zápasu i absenci kolektivní hry, bez které už v této kategorii uspět nelze. Před silně obsazeným turnajem v Žirovnici, který nás čeká za dva týdny, je tak rozhodně co zlepšovat.

Hrály: Baumruková 2 branky, Bezdičková 8, Březinová, Chvátalová, Košková 3, Langerová 2, Palečková 2, Polanková 1, Růžičková 4, Růžková M. 7, Stulíková 2, Šollarová 4, Vopatová 13

Chytaly: Chvátalová 38%, Langerová 45%

 

Béčko

Béčko vstoupilo do turnaje zápasem proti Tachovu a od prvních minut bylo patrné, že se jedná o soupeře, který je i přes snahu děvčat zatím nad jejich síly. V osobce se navíc vůbec nedařilo proměňovat šance (0:10) a podobně tomu bylo i v trhácích (2:10). Ve hře už šel výkon o něco nahoru, ale i tak byla kvalita soupeře příliš vysoká (3:12).

To druhý zápas proti HC Plzeň už byl o něčem jiném. Dobrý pohyb při osobce (6:1) i důrazné obrana ve hře (8:5) vedly ke zcela zaslouženým výhrám. Vyzdvihnout je tentokrát i mnohem lepší produktivitu v shot-outech (10:0). Tradičně velmi dobrý výkon pak děvčata předvedla i proti Slavii, se kterou jsme se letos utkali již potřetí a i potřetí ji dokázali porazit v osobce (7:5). V trhácích skončil zápas nerozhodně (5:5) a ve hře na rozdíl od osobky znovu těsně zvítězil soupeř (4:6). Děvčata se ale prala o výsledek až do konce a těžko jim něco vyčítat. Až se nám lépe podaří ubránit Maku, která nás prakticky sama poráží, tak i výsledek bude lepší.

V posledním zápasu proti béčku se děvčatům podařilo mnohem více nahecovat, než jejim zkušenějším kolegyním, a především nadšený výkon ve hře (jaký to kontrast oproti bezkrevnému výkonu áčka) lze hodnotit velmi vysoko. Ze smolné prohry proto nemusela být vůbec zklamaná, ač k bodům chybělo skutečně jen málo.

Celkově je potřeba děvčata obrovsky pochválit. I když je družstvo z velké části tvořeno hráčkami, které zatím nemají tolik herních zkušenosti (i tentokrát jsme zapojili i dvě úplně nové hráčky), tak družstvo zdobí obrovská chuť ke hře a velké nasazení. Že se to proti vyspělejším soupeřům zatím tolik neprojevuje výsledkově, proto vůbec nevadí, a výkony děvčat jsou určitě příslibem do budoucna. Po zásluze proto některé z nich dostanou příležitost předvést se i na turnaji v Žirovnici a další pak o další týden později na Tachovském dortíku.

Hrály: Bažantová M. 2 branky, Budková A. 3, Burjasová 5, Cvačková 4, Eismanová, Loskotová 4, Madleňáková, Mancellari 1, Nyklesová 5, Podlenová, Vaicová 9, Zídková 3, Špačková 2

Chytaly: Kaucká 32%, Nyklesová 41%

2018-10-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže