Příliš krutá porážka (MOL liga – DHC Plzeň - Slovan Duslo Šala 13. 10. 2018)

V krásném podzimním odpoledni, které lákalo spíše na procházku přírodou, se sešla v lochotínské hale opět velmi slušná návštěva. Důvodem byl zápas MOL ligy mezi nováčkem DHC Plzeň a slovenským vicemistrem Slovanem

Duslo Šala. Šala byla jasným favoritem. Vždyť v sázkových kancelářích byl kurs na Slovenky 1,05:1.

Tuto skutečnost však DHC nehodlalo akceptovat a s chutí se pustilo do soupeře.

V první pětiminutovce získalo minimální vedení 2:0, aby pak dalo vlastními nedůslednostmi soupeři možnost vzít si vedení na svou stranu 3:5.

Mezi 13. a 18. minutou přišel skvělý úsek domácích, kdy i přes vyloučení ve vlastních řadách, získali čtyřmi brankami v řadě nazpět ztracené vedení 7:5, které udrželi až do poločasových 12:11.

Po přestávce nastoupily domácí hráčky, jako kdyby neposlouchaly dobré přestávkové rady trenérů. To je stálo vedení(12:15). Zvýšená aktivita znamenala ve 45. minutě vyrovnání stavu na 16:16. Poté přišla série obrovských chyb, zbytečných vyloučení a neproměněných šancí. V 52. minutě byl stav 18:23. Oddechový čas a pokus o hru 7:6, měl za výsledek pouze jeden okamžitý gól Terky Holečkové, ale pak už dávali branky jen hosté, kteří právem zvítězili 19:28. Nejspravedlivější by asi bylo vítězství Šaly například o tři branky, ale domácí riskovali a závěr naprosto nezvládli ani herně, a především psychicky.

Jsme samozřejmě vzhledem k vývoji dvou třetin zápasu zklamáni, ale nedělal bych z prohry žádnou tragédii. Je to pro mladý tým opět další důležitá zkušenost, ale zároveň i poznání, že hrát se dá s každým, pokud dodrží hráčky týmovou strategii. Pro trenéry určitě znamení, že jdeme dobrou cestou, na jejímž konci by mohla být zasloužená odměna.

Příští týden jede DHC na horkou půdu do Olomouce, aby o dalším víkendu (27.10. od 16:00 h) přivítalo dalšího slovenského soupeře, tentokrát slovenského mistra Iuventu Michalovce.