Minižačky v Tachově (skupina B - 6. 10. 2018)


Minižačky v Tachově (skupina B - 6. 10. 2018)

V sobotu se konal v Tachově turnaj skupiny B a vše samozřejmě za účasti děvčat z DHC.  Celkem na nás čekaly tři zápasy, a to s pražskými Hájemi, Lázněmi Kynžvart a domácím Tachovem. Jako vždy se hrálo systémem 5 min osobní obrana, shot outy a hra. Do Tachova jsme odjeli pouze s deseti hráčkami, a to ať už to bylo vinou zranění, nemocí nebo jiných důvodů.

 

Jako první soupeř na nás čekaly pražské Háje, s kterými jsme se potkaly před dvěma týdny na turnaji v Praze. Tam jsem s obtížemi vyhrály, tak jsme očekávaly vyrovnaný zápas. Překvapivě v osobní obraně jsme měly navrch a soupeře jsme herně přehrály. Shot outy nebyly z naší strany nic vyjímečného a hra už byla velmi vyrovnaná. Zde jsme předvedly jednoduché pohledné akce na jednu dvě nahrávky, dařila se střelba z dálky a i průniky do šestky. Co nás trápilo byla obrana, ve které máme pořád okénka. Zejména ve spolupráci a součinnosti více hráček. Jednoduše řečeno všechny hráčky si musí pomáhat při bránění. Celkově jsme ale toto utkání zvládly a soupeře přestřílely.
V druhé zápase jsme se utkaly s houževnatým Kynžvartem. V osobní obraně jsme se herně trápily a ani střelba nám příliš nešla. V shot outech jsme si s chutí zastřílely a ve hře už děvčata předvedly standardní výkon. Opět se nám dařily rychlé přechody a v některých případech i střelba z dálky. Celkově jsme soupeře přestřílely a i herně to nevypadalo špatně. Bohužel opět nám to skřípalo v obraně, takže jsme dostaly spousty zbytečných branek.  Na této herní činnosti musíme v trénincích hodně zapracovat.
V posledním zápase s domácím Tachovem jsme si s chutí zastřílely a soupeře jsme jednoznačně přehrály.
Celkové hodnocení celého hracího dne bude víceméně pozitivní. Všechny hráčky si dostatečně zahrály, skoro všechny si daly branku a v jednotlivých částech hry byly k vidění akce, které bychom od děvčat chtěly vídat častěji .
Nejvíce nás dnes a nejenom dnes trápí obrana. Na tu se musíme v trénincích nejvíc zaměřit. Druhý největší nešvar jsou technické chyby. Kroky, přerušovaný dribling a asi nejvíc chytání míče a v některých případech přesné přihrávky.
Střelecky se dnes dařilo Kačce a Anetě.

Již tradičně děkujeme za podporu všem rodičům, kteří jeli do Tachova fandit a pomohli nám s dopravou.

 

2018-10-08 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže